А присяжні в Долині хто?

Листопад 03 23:53 2017
 ‘ Сьогодні, 03 листопада, у Долинському районному суді проведено нараду із присяжними.

На початку наради із привітальним словом виступив голова суду Ігор Андрусів, який подякував присяжним за високу громадянську позицію та вказав, що «Бути присяжним – почесний обов’язок, який вам належить виконати у Долинському районному суді Івано-Франківській області. Ви стаєте значущою фігурою у відправленні правосуддя. Тому і від вас залежить, якою буде довіра громадян до судової влади».

Слід відзначити, що Долинський районний суд більше року не відправляв правосуддя за участі присяжних, оскільки тривалий час Долинською районною радою, а згодом і обласна радою, не затверджувався список присяжних. Лише у середині вересня Івано-Франківська обласна рада затвердила 6 присяжних із необхідних 10. До списку увійшли Бік В.Є., Зубрицький А.Я., Кобилинець Т.В., Ленігевич Б.В., Мирон Г.О. та Сем’янків І.М., які постійно проживають на території Долинського району та виявили бажання бути присяжними.
Під час наради головою суду вручено присяжним посвідчення, а також Пам’ятку про права і обов’язки присяжних.

Керівник апарату суду Микола Пасічник поінформував учасників наради про строк, на який обрано присяжних, порядок визначення присяжних для здійснення правосуддя у конкретній справі, а також про оплату їхньої роботи і компенсацію транспортних та інших витрат, пов’язаних із залученням присяжних до розгляду справи.


«Потрібно пам’ятати, що бути присяжним – це не тільки велика честь, а й відповідальність. Присяжні під час виконання своїх обов’язків у суді визначаються суб’єктами, на яких поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції». Це означає, що на вас розповсюджується обов’язок подавати електронну декларацію» – зазначив Микола Пасічник, звертаючи увагу новообраних присяжних на появу додаткових обов’язків.
Наприкінці керівник апарату суду Микола Пасічник висловив сподівання, що інформація, отримана підчас наради, буде корисною для новообраних присяжних та допоможе не тільки належно виконати свій громадянський обов’язок, а й уникнути проблем, пов’язаних з участю в процесі.

Прес-служба суду

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.