Чи знає Тато, що діти витворяють?

Листопад 06 23:32 2018

‘ З таким запитанням зі своєї фейсбук сторінки звернувся міський голова Долини Володимир Гаразд

Минулого тижня, а точніше, у вівторок 30.10.2018., Долина разом з сусідніми сільськими громадами розпочала свій впевнений рух до створення третьої (і, можливо, останньої?) на теренах Долинщини ОТГ.
У почесних першопрохідцях серед майбутніх партнерів Долини є дві сільські ради Долинського району – Малотур’янська і Солуківська, та дві сільські ради з Рожнятівського району – Грабівська та Лоп’янська. Ще раніше подібні рішення прийняли громади Великої Турі, Ракова, Герині, Підбережжя, Новички проте, деякі з них ще вичікують, а більшість просто не мають спільного кордону з Долиною і на цьому етапі не можуть бути включені до ОТГ.
Я уже повідомляв про створення спільної робочої групи з представників кожної громади, котра активно зайнялась підготовкою необхідних документів та проектів рішень. Разом з сільськими головами ми обговорили терміни подачі необхідної інформації та час проведення громадських слухань. Обговорювали також і можливу, негативну реакцію з боку місцевих органів виконавчої влади, інтереси котрих зачіпає створення Долинської ОТГ.
І не даремно, адже, у липні цього року голова Долинської РДА Юрій Мазур вже створював спеціальну комісію для перевірки делегованих повноважень виконкому Малотур’янської сільради, а точніше для «усмирення» голови цієї ради Лідії Кузеляк, котра мала необережність напередодні заявити про наміри щодо об’єднання з Долиною.
І дійсно, вже наступного дня, у середу 31.10.2018., ми стали свідками нових агресивних дій з боку Долинської районної державної адміністрації, а точніше персонально її голови – Юрія Мазура.
Спочатку сільський голова Малої Турі Лідія Кузеляк повідомила мені, що за завданням голови адміністрації до неї «в гості» зранку наступного ж дня навідався державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області. Причому, голова РДА навіть надав йому «для оперативності» дій свій службовий автомобіль….
А далі ще цікавіше. Згодом мені зателефонував сільський голова Солукова – Юрій Зобнів і повідомив, що він зранку мав гостру розмову з Юрієм Мазуром (голова Долинської РДА), котрий у притаманній йому «манері» висловлював своє гостре невдоволення з приводу майбутнього вступу с.Солукова до Долинської ОТГ, з погрозами припинити фінансування, у тому числі за програмою «Сільська медицина», і «сприяти», тобто «помагати» (в лапках) сільському голові у його подальшій роботі. Виявляється, що це вже далеко не перша розмова голови РДА у такому тоні, що ці «манери» і «тон» мають уже давню історію у спілкуванні не тільки з сільським головою Солукова, але з багатьма представниками органів місцевого самоврядування та простими громадянами. Більше того, наступного ж дня за усною вказівкою згори було припинено фінансування (тобто обслуговування) всіх платіжних доручень у місцевому казначействі від Солуківської сільради. Як же треба було допекти (?) молодому голові сільської ради, аби він у відчаї наважився записати цю телефонну розмову і дати згоду на її оприлюднення….
Треба зазначити, що на сьогоднішній день в Долинському районі вже створені дві ОТГ. Останню, Вигодську ОТГ, зі слів очевидців, голова адміністрації лобіював особисто, їздив по селах, викликав «непослушних» сільських голів до себе в РДА на «килим», вимагаючи виконання адмінреформи.
Тепер же виходить, що по відношенню до Долинської ОТГ у голови РДА абсолютно протилежна позиція? Як Ви думаєте, чим викликана така кардинальна зміна поведінки?
Можливо через те, що у випадку створення Долинської ОТГ державні обов’язки голови РДА не збігаються з особистими планами та інтересами?
Цікаво, якою буде реакція Петра Олексійовича, коли він довідається, щО «на місцях» витворяють деякі його підлеглі керівники напередодні виборів Президента, і як підривають вони імідж Глави Держави такими вчинками у наших містах і селах?

Коментарі читачів та дописувачів групи Долина LIVE:

Михайло Федай Якісь гойдалки у відносинах міської влади і районної за ці 3 роки 🙂
Ніна Яцків Долина вже приватизована,тепер на черзі навколишні села).
Михайло Кепещук Всю суть “реформи” в одному дописі. Прізвища і дійові особи значення не мають бо таке твориться по всій Україні. Це і є те, чого хотів Якунович під терміном “федералізація”, та чого вимагав Путєн в мінських угодах. Роздробити і розсварити країну..
Одні хочуть в ОТГ, інші не хочуть в ОТГ, треті втікають з сусідніх районів, четвертих заставляють та залякують…. при чому безпосереднього жителів громад максимально усунули від процесу прийняття рішень.
Михайло Кепещук. Володимир Гаразд, наскільки я зрозумів, запис розмови ще не оприлюднений, але є на вашому комп’ютері?
І чому пан сільський голова Сулукова, який є членом націоналістичної партії “Свобода” в Долинському районі – сам не оприлюднить запис?
Anton Kukhliev У нас на Донеччині аналогічна ситуація. Третій рік не можемо створити громаду. Район навіть ужив заходів, щоб усунути “непотрібного” сільського голову, зробивши руками депутатів переворот.
Ігор Куц Тримайтесь! Я це пройшов ще у 2015 році, районна влада блокувала об`єднання громад. Після кожної моєї зустрічі з громадами сіл, була делегація району, який говорив: -Лише спробуйте. Фактично було зупинено об`єднання Вараської громади на три роки! Ви уявляєте скільки втратив регіон, від тупого саботажу?
Taras Sluchyk Внесіть на сесію Долинської міської ради проект рішення про звернення до Президента та Прем’єра з вимогою звільнити голову РДА із займаної посади. Також, такий же ж проект рішень про звернення з вимогою звільнити голову РДА можуть зареєструвати депутати обласної ради. І не забувайте про можливість депутатів районної ради висловити недовіру голові РДА 2/3 від складу ради
Наталія Комар Володимир Гаразд. Який Тато, такі і діти.
Ivan Dyriv Ніби Володимир Степанович не знав з ким має справу. Не треба було з баригами загравати, але ж Ви бізнесмен… Коли я ставив питання про недовіру цьому хаму на сесії районної ради, міський голова пішов на трибуну захищати його
Володимир Гаразд Ivan Dyriv У своїй діяльності я керуюся у першу чергу інтересами міста та мешканців, і якщо потрібно переступити через образи чи амбіції, то я це намагаюся робити. У випадку з Юрієм Мазуром саме так і було: у складний для нього період роботи в РДА, коли районні депутати під тиском громадськості були готові голосувати за його відставку, я дійсно виступив на його захист, хоча ні він, і ніхто інший з його «покровителів» мене про це не просили і фактично на той момент його «списали». І це мій вибір був пов’язаний з розумінням того, що він все-таки житель Долини і що він ще порівняно молода людина, яка може помилятися, що він не має достатньо досвіду у спілкуванні та прийнятті рішень.
Треба зазначити, що у мене на той залишилась неприємна згадка з 2012 року, коли він, будучи тоді ще депутатом міськради, у спілці з тодішнім керівництвом РДА (від партії регіонів) готували мені, як міському голові «імпічмент»… Нічого з того у регіоналів тоді не вийшло, але осад залишився…
Оцінюючи події тих років, тепер я шкодую про свій вчинок. Проте, і нині вважаю, що людині завжди треба дати шанс для виправлення. Про це я говорив на тій «буремній сесії» у 2016 році, і депутати та громадськість прислухались до моєї позиції… і Юрій Мазур таки залишився на посаді.
Після того ми разом з районною радою та РДА реалізували кілька спільних проектів (Укрнафта, ФК Нафтовик-Долина, спортмайданчик зі штучним покриттям і т.п.), розв’язали кілька «задавнених вузликів» у роботі, що не вирішувались роками. Ця співпраця тривала до осені 2017, допоки з боку РДА не «повіяло» зарозумілістю і зверхністю, вочевидь пов’язаною з відчуттям власної значущості та «особливості», помноженій на динамічно зростаючий бюджет району. В районі пройшов ряд важливих кадрових звільнень та призначень, котрі були незрозумілими ні мені, ні фахівцям, ні громадськості і, та у більшості, проводились за критерієм особистої відданості голові РДА. Міського голову перестали запрошувати на наради, важливі події району, надавати слово для виступу під час різноманітних заходів і т.п.., творилися інші подібні «маразми», що виглядало дуже дико. Та апогеєм цієї історії було те, що при підготовці бюджету 2018 року, нас, тобто міську раду, повністю проігнорували, спочатку на профільній бюджетній комісії, а пізніше на сесії районної ради. Не буду вдаватись в деталі фінансових тонкощів, але район «кинув» дошкільну освіту міста на 5,5 млн. грн., і це при тому, що у 2018 році фінансове становище районного бюджету є чи не найкраще за весь період Незалежності. Можна пригадувати багато інших історій, але ключовий висновок чи діагноз: у районного керівництва почалось головокружіння від фінансового ресурсу та безкарності за свої вчинки. Тому і йде шалена робота на «стримування» до подальшого об’єднання громад, бо є що втрачати.
Ivan Dyriv Володимир Гаразд Розумію, комформізм – теж позиція (характерна для підприємливих людей). Тільки в підсумку наслідки такого для жителів району набагато гірші, ніж вигоди.
Володимир Гаразд Ivan Dyriv я ніколи не був комформістом. Це знають усі: і партнери, і колеги по роботі, і депутати. Виступати в залі на захист одинокого і покинутого чиновника, перед лицем розлючених людей – це зовсім не комфортне рішення. Можу пригадати вам ще десятки некомфортних ситуацій у які потрапляв, або які я свідомо створював, аби вирішувати проблеми. Я по життю більше хірург, ніж терапевт.
Ivan Dyriv Хоч пізно, але добре, що усвідомили помилки. Думаю, що й тоді Ви все розуміли, але були причини, про які й зараз публічно не скаже ніхто. Правильно було б оприлюднити запис розмови. Хоч цю помилку не зробіть)))

 

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.