День писемності у школах Долинщини ФОТО

Листопад 10 12:48 2017

‘ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ

` З приводу вчорашнього свята. Найважливіше риса людської істоти – це мова. Саме в цьому полягає наша відмінність від всіх інших видів – ми істоти, здатні говорити і слухати. Це не інструмент, це ми самі. Це наша сутність. Тому так важливо вчити свою власну мову – безперервно з раннього дитинства до схилу літ.
В мові зберігається і розкривається спадщина нашого народу. Тому не можливо викинути якийсь з її складників.

Церковно-слов’янська складова поєднує нас з вершинами православного світогляду та філософії – адже, хто ми без давньоруських літописів, без мудрих слів наших святих та героїв, без спадку православних містиків?
Розмаїття діалектів єднає нас з сивою архаїкою індоєвропейських часів – ці скарби, ще подекуди зберігаються на Поліссі та в Карпатах, хоч невмолимий тиск глобалізації перетирає їх на пил. Діалекти мають стати не просто незрозумілим мотлохом в скрині, а живим інструментом передачі найстаровинніших пластів нашої культури.

Спадок українізації 1920-х показує відповідь нашої культури на виклики часу, коли силами інтелігенції наша мова не наповнилась, як нині утвореннями на зразок «хабу» та «воркаута», а вдало виробила відповідники термінів науки і техніки.

Єдиною і незмінною абеткою нашої мови була і є кирилиця. Всі потуги змінити її, що в XVI, що ХІХ, що ХХІ столітті є огидною спробою кинути наш народ в ярмо чужинців чи плавильний казан глобалізації. Кирилиця – наша відповідь всюдисущому уодноманітненню і цифризації головного мозку.

Великий символізм, що Бога проявленого ми звемо Словом, зі слів же складається і людська мова. Плекаймо мову у всіх її барвах, «як парость виноградної лози»! Зентропа Україна

День української писемності, школи Долинщини провели у вишиванках, співали, розказували вірші, робили флеш-моби, а ще писали диктант.

Долинська Спеціалізована Школа І-ІІІ ступенів №6

День української писемності в Долинській спеціалізованій школі 6. Дев’ятикласники про мову, історію, сучасне та майбутнє! Зі святом, дорогі українці!

 

Долинська ЗОШ №7 І-ІІІст

Сьогодні, відзначаючи День української писемності та мови, учнівський і вчительський колективи нашої школи взяли активну участь у ряді заходів приурочених до цієї дати. Зокрема проведено:
– літературно-пісенне караоке «Бринить, співає наша мова»
– конкурс плакатів «День писемності очима дітей»
– написання та проведення між учнями 5-8-их класів конкурсу «Кращий диктант школи»

– проведено засідання шкільного літературного клубного об’єднання «Золоте перо»
– підготовлено тематичну виставку «Мова – духовний скарб нації»
– здійснено перегляд документального фільму «Історична правда з Вахтангом Капіяні»
– стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика
– старшокласники та вчителі взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

У День писемності та мови всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності та перевірити свої знання. В нашій школі не лише учні а й учителі долучилися до цієї акції.

 

Вигодська ЗОШ

9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято – День української писемності і мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.


Учні 6-Б класу та класний керівник Коцан О. С. підготували усний журнал, присвячений цьому святу: прозвучали цікаві факти про українську мову, показали інсценізацію «Казки про мову» та літературну композицію «Мелодійні, дзвінкі, українські слова».

В День писемності і мови
Ми проводимо флешмоби!

В День писемності і мови Ми проводимо флешмоби!

Posted by Ольга Хомин on Donnerstag, 9. November 2017

 

Всеукраїнський радіодиктант єдності в Солуківській школі – написала Наталя Кріль

 

Наші 🇺🇦🇺🇦🇺🇦студенти️ в Польщі долучилися до написання радіодиктанту в рамках Дня української писемності та мови! 📜📜📜 Молодці!!!

Sofia Yakymiv додала 10 світлин та 1 відео Prószków, Opole Voivodeship, Poland

Сьогодні ми з дітьми також долучилися до флешмобу і організували написання всеукраїнського радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови🇺🇦📝
Незважаючи на те, що зараз діти проходять інтенсивну адаптацію до польської освітньої системи, після десяти уроків, стомлені але ініціативні дітки зібралися щоб підтвердити для себе свою національну ідентичність.

Зараз молодь 15-16 років знаходиться у переломному віці, де вони обирають свій життєвий шлях, і з цією метою мною було проведено елемент патріотичного виховання який є обов‘язковим щоб нагадуюти дітям про їхнє коріння!

Posted by Sofia Yakymiv on Donnerstag, 9. November 2017

 

Школа-і

Святкова лінійка,присвячена Дню писемноті рідної мови. “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

 

Старомізунська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.В.Верховинця

Відкриття тижня української мови та писемності

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.