Долиняни хочуть госпітальний округ ФОТО||ВІДЕО

Долиняни хочуть госпітальний округ ФОТО||ВІДЕО
06 Березня 18:38 2017

Як ми анонсували6 березня о 16:00 у великому залі засідань районної ради відбулось обговорення причин відсутності в Концепції створення госпітального округу в межах Долинського – Рожнятівсього районів та Болехівської міської ради.

Присутні одноголосно прийняли рішення звернутись до обласних керівників про створення госпітального округу на базі Долинського району, Рожнятівського району та м. Болехів.

М. Матейко обіцяв всіляко сприяти даній ініціативі і розглянути це звернення в найближчий час на медичній колегії в області.

Але про все по-порядку.

Медична реформа, в сьогоднішній редакції, впроваджується в Україні з вересня 2016 року, 9 областей уже мають затверджені госпітальні округи, а в Долині влада провела вперше громадське обговорення у березні 2017 року.

На анонсоване обговорення зібрався повний зал людей, дехто в залі хвалився, що їх “відпустили” з роботи на 4 год з великих підприємств. Пеhші три ряди були “зарезервовані” для різного рівня депутатів і VIP запрошених, а громада стояла по периметру залу та в коридорах. В президію запросили Долинське та Болехівське керівництво, а також депутатів обласної ради.

Представники з Рожнятівщини були відсутні, начебто, у них лише створюється ініціативна група, котра має проводити громадські обговорення, в котрий медичний округ вони хочуть.

 

Вів засідання голова Долинської райради І. Данилів, який по черзі надавав слово: голові ДРДА, голові Долинської та Болехівської міськрад, обласним депутам і помічнику народного депутата.

Усі вихвалювались досягненнями районної медицини, скільки вони мільйонів залучили в медицину району, кивали в сторону нардепа А. Диріва, буцімто, це він мав усе “пролобіювати” у верхах з міністрами, і що вони всі сьогодні підтримують створення госпітального округу саме в Долині.

 

Надали слово і головному лікарю Долинської ЦРЛ Вакалюку, який ще недавно з тієї ж трибуни заявляв, що округ в Долині буде, лише аби громада була тихо і не заважала “працювати”, а сьогодні громада вже стала потрібною.

Підтримав його і керівник Болехівської міської лікарні і похвалився, що вони завжди плідно співпрацюють.

А от виступ керівника Вигодської міської лікарні М. Студента був не настільки позитивним, і про зміни в медицині він говорив обережно.

Нарешті до трибуни підійшов головний запрошений гість директор департаменту охорони здоров’я М. Матейко. Промова його була доволі впевнена і компромісна, говорив він про позитив від реформи, що в області ніякі лікарні закривати не планують, і громада сама повинна вирішувати які лікарні їм потрібні, а які “перепрофільовувати”. Хвалив сімейних лікарів, і що на місцях треба створювати ФОПи, і надавати через них послуги.

На гострі запитання від депутатів Долинської міськради щодо скандальних рекоментадій його департаменту по оптимізації в Долинськів міській лікарні та провальне створення ПМСД, відповідав ухильно, згладжуючи кути. На запитання, хто винен, що в Долині не запланований госпітальний округ, і чому не проводилась роз’яснювальна робота – кивав на місцеву медичну громаду та МОЗ.

На прикінці виступу М. Матейко визнав, що керувати департаментом і реформою йому залишилось до найближчої сесії Івано-Франківської обласної ради, яка відбудеться 10 березня, на котрій його планують призначити очільником центру екстреної медичної допомоги області.

Вкінці було три протокольні голосування і чотири непротокольні. Перші три стосувались звернень до МОЗ, обласної влади і Київської щодо підтримки Долинянами госпітального округу. Непротокольні розпочав голова райради І Данилів із запитання чи задоволені присутні не медики станом медичного обслуговування – відповідь звісно була негативною. Його підтримав депутат міськради С. Капустянський, який по-черзі питав усіх присутніх, чи задоволені вони районною радою, РДА та місьою радою і кожного разу відповідь була та сама – негативна.

Збори виконали свою функцію і тепер районна влада з протоколами від громади поїде відстоювати госпітальний округ на Долинщині. Але питання чому такий округ за півроку реформи не був запланований, і хто за це відповідальний, залишились без відповіді.

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.