Долинська ОТГ визнана Урядом України спроможною

17 Жовтня 19:25 2019

16 жовтня 2019 року Уряд прийняв розпорядження «Про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад», яким визнав спроможними об’єднані територіальні громади Вінницької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Хмельницької та Черкаської областей, – зазначає на своєму офіційному сайті Асоціація міст України http://www.auc.org.ua/

Позицію Асоціації міст України на засіданні Кабінету Міністрів представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Асоціація міст України вітає Літинську, Долинську, Богуславську, Петрівську, Новоселівську, Бугаївську, Степанську, Липоводолинську, Плужненську та Драбівську територіальні громади. Це громади, в яких перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів відбулися 30 червня 2019 року. Їх раніше не було визнано спроможними. Розпорядження Уряду забезпечить реалізацію частини першої статті 8 1Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо приєднання суміжних сільських, селищних територіальних громад. Вони, відповідно до перспективного плану формування територій громад Автономної Республіки Крим, області належать до цієї об’єднаної територіальної громади, яка визнана спроможною відповідно до частини четвертої статті 9 цього Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

“Ми й не сумнівалися в спроможності!”

“Чесно кажучи, ми й не сумнівалися у своїй спроможності. Проте багато хто піддав це сумніву. Адже в попередньому проекті Держбюджету на 2020 рік нашої громади не було в міжбюджетних розрахунках.

Відповідно і на районному рівні дехто засумнівався у доцільності передачі майна (бюджетних установ) об’єднаній громаді, мовляв, для чого місту передавати на утримання бюджетні заклади, якщо у них не буде податку на доходи та субвенцій з Державного бюджету?
Сьогодні КМУ виправив свою помилку. Я насамперед, дякую Міністру пані Альоні Бабак та її заступнику пану В’ячеславу Негоді. А також голові Івано-Франківської  ОДА пану Денису Шмигалю, Асоціації міст України та, особливо, її виконавчому директору пану Олександру Слобожану.
А до районної ради та її керівництва, зокрема пана Івана Даниліва та депутатів, – велике прохання: зібрати позачергову сесію та прийняти нарешті рішення про передачу майна та закладів. Адже новий бюджетний рік не за горами. Залишилось трошки більше двох місяців. Новостворена ОТГ має прийняти ці заклади. крім того, підготувати фінансові плани, проект бюджету та оголосити і провести необхідні закупівлі. Роботи дуже багато. Під загрозою є повноцінне функціонування, в першу чергу, освітніх та культурних установ. Сподіваюсь на співпрацю”, – акцентує очільник Долинської ОТГ Володимир Гаразд.

Громади матимуть  прямі взаємовідносини з Держбюджетом

Асоціація міст України у листі до Міністра розвитку громад та територій України А.Бабак наголошувала на невідкладності визнання спроможними громад, вибори до яких відбулися 30 червня 2019, (читати лист). АМУ  підкреслює, що визнання громад спроможними потребує термінового врегулювання. Адже триває  формування проєкту державного бюджету на 2020 рік. Відповідно, й включення бюджетів громад до переліку таких, які матимуть прямі взаємовідносини з Державним бюджетом, починаючи з наступного бюджетного періоду.

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.