Лісівники Вигодського лісгоспу взяли участь в акції протесту біля ОДА

Листопад 29 11:27 2017

‘ Акція протесту за реформу лісового господарства розпочалася 28 листопада о 11 годині під будівлею Обласної Державної Адміністрації в місті Івано-Франківську, зініційована обласною профспілкою лісового господарства. Більше тисячі представників держлісгоспів зібралися для вирішення цього нагально питання – про це повідомляють ДП “Вигодський лісгосп”

У Франківську під стінами ОДА відбулася акція протесту лісівників передає GOLOS TV

Учасники акції протесту вимагають від Президента, Прем’єр-Міністра, Верховної Ради: відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», а натомість взяти за основу проект “Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року” розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою та зацікавленими громадськими організаціями,

відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі,

передбачити пряме підпорядкування Держлісагенства Кабінету Міністрів України та визнати Держлісагенство головним розпорядником бюджетних коштів,

відновити фінансування бюджетної програми  «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік,

проведення глибокої реформи лісового господарства з дотриманням Конституції та законодавства, а також з урахуванням позиції профспілки.

В пікеті беруть участь понад тисяча людей. Демонстранти тримають в руках транспаранти, зокрема, з написами “Ні! Реформі, що вбиває і знищує”, “Немає міністра — немає відповідальності”. Більшість пікетувальників одягнуті в форму лісової охорони, частина — у формі працівників лісозаготівельних бригад.

«Органи місцевої влади та профспілковий комітет єдині в тому, що Стратегія, запропонована Кабінетом Міністрів України, не відповідає програмі реформування, яку розробили фахівці лісової галузі. Ми наполягаємо на детальному обговоренні та доопрацюванні проекту працівниками, науковцями, ветеранами лісового господарства», – зазначив голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Ігор Хомишин.

Процес реформування лісового господарства має бути прозорим і базуватися на основних принципах розвитку галузі. Протестувальники голову профспілки підтримують, тому звертаються до Кабінету Міністрів України щодо детального обговорення та доопрацювання проекту. Розглянувши та проголосуваши “ЗА” проект резолюції зборів, дійшли згоди у доповненні ще двох пунктів.

Заступниця керівника ОДА Марія Савка каже, що керівництво області повністю підтримує вимоги лісівників.

ФОТОАЛЬБОМ АКЦІЇ

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.