На Ясній Горі у Гошеві проходить Всеукраїнський симпозіум «Живопис на склі»

Грудень 11 08:23 2017

      Ясна Гора – святе місце нашого краю,  до якого щоразу приходять звідусіль люди, щоб поспілкуватися з Богом, попросити заступництва у Пречистої Богородиці Гошівської. Тут творяться чудеса зцілення душі і тіла, прихожани набираються сили і наснаги робити добро, творити.

      Мабуть, саме тому обрали своєю творчою майстернею Ясну Гору художники, які вже втретє поспіль  приїжджають  до нас у Карпати на зимовий пленер. З шостого по вісімнадцяте грудня цього року на Долинщині проходить Всеукраїнський науково-практичний симпозіум «Живопис на склі», в якому беруть участь митці з Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Калуша, Коломиї.  Керівником проекту є Наталія Сухоліт (м. Київ) – куратор Локації Art Space ІІІ-го Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», редактор газети Operetta News – за інформацією Долинської РДА

      Відкриття симпозіуму відбулося 7 грудня у Гошівському монастирі, де проживають і працюють художники.

       В Україні живопис на склі традиційно був поширений переважно в західних регіонах, зокрема на Буковині, Галичині, Гуцульщині, Закарпатті, активувався і набув самобутніх рис. Його художня особливість виявляє себе яскравим колоритом, багатою декоративністю, площинністю зображення. Тематика – ікона, пов’язана не тільки з релігією, але і з народним побутом, звичаями, естетичними вподобаннями українців. Живописна ікона на склі призначалася найчастіше для інтер’єрів сільських помешкань, нерідко її ще називали народною картиною. На  початку ХХ ст. традиційна майстерність ікони на склі була майже втрачена і лише з 1939 року цей вид народного мистецтва почав поступово відроджуватися.

      Сьогодні живопис на склі, як і колись переважно зустрічається у творчості професійних майстрів, які живуть і працюють у західних регіонах України, втім ця техніка ще не набула широкого розповсюдження. Тому І-й симпозіум «Живопис на склі» в рамках традиційного різдвяного Гошівського пленеру має активізувати творчі мистецькі сили у цьому напрямку, привернути увагу дослідників, істориків, мистецтвознавців, широких верств населення, збагатити золотий фонд сучасного українського образотворчого мистецтва, зберегти і примножити стародавні традиції живопису на склі, популяризувати його серед молодих художників.

      Тому, у рамках проекту, восьмого грудня магістри живописного симпозіуму відвідали Долинську дитячу художню школу і провели майстер-клас живопису на склі для її вихованців. Юні художники під вмілим керівництвом знаних митців, приступили до праці і протягом двох годин творили справжні шедеври на склі. Арсенал зображувальних засобів при цьому мінімальний: ескіз, графічна лінія, обмежена палітра локальних кольорів – червоного і чорного, білого і синього, жовтого та зеленого. Характерною стилістичною ознакою в цій техніці є розбивка площин.

      Ось, і перші дитячі роботи на склі, на них – ангел, провісник миру, добра, милосердя. І так як ще однією метою цього проекту є благодійність, то юним художникам запропонували долучити їхні роботи до цієї акції.

      Результатом роботи симпозіуму «Живопис на склі» є дві виставки створених у Гошеві картин. Перша, 19 грудня, у день Святого Миколая, відбудеться в Івано-Франківську. Друга проходитиме на Старий Новий рік, 13 січня у Києві в Національному музеї ім. Тараса Шевченка.

      Обидві виставки організовуються з метою продажу, шанувальники живопису на склі зможуть їх придбати. Кошти, виручені від реалізації робіт, будуть спрямовані на придбання діагностично – лікувального та реабілітаційного обладнання для дітей з  обмеженими функціональними можливостями на Долинщині.

      Будемо надіятися, що мистецтво, милосердя та благодійність з Божою допомогою творитиме диво одужання.

Відео Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина»

ІІІ-ій традиційний різдвяний пленер розпочав свою роботу у Гошеві. Проект ініційований благодійним фондом “Україна Інкогніта”, ”KulczykFoundation”, Івано- Франківською ОДА та Долинською РДА. Мистецькі заходи, які триватимуть впродовж 12 днів, мають на меті об’єднання різних епох, талантів та країн.

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.