Одноденні передноворічні договори на берегоукріплення Долинської РДА з ПМК-89 на мільйон гривень

Січень 22 22:58 2018

‘ У передноворічні дні творяться дива навіть в електронних закупівлях. Про це свідчать договори на ремонти, які викладають в останні дні грудня на сайті ProZorro. Дороги, приміщення, дахи ремонтуються не по днях, а по годинах. Принаймні на папері.

Ми проаналізували 33 закупівлі, які здійснили на Прикарпатті районні державні адміністрації за останній тиждень 2017 року. Критерієм відбору були закупівлі будівельних робіт та поточні ремонти.

За тиждень до Нового року структурні підрозділи райдержадміністрацій підписали договорів на 7 318 237 гривень. І за більшістю угод вже до 29 грудня 2017 року перерахували кошти підрядникам.

Зазначимо, в усіх договорах вказано, що розрахунки з підрядником відбуваються по факту виконаних робіт з можливим авансом у розмірі не більш як 30% від суми договору. Отже, майже всі ремонти були виконані за 1-3 дні – інформація з КУРСу.

Нижче наводимо зведену інформацію щодо того, у який проміжок часу відбувалося підписання договорів та розрахунок між сторонами:

А тепер гляньмо, що це за ремонти і кому ж вдається так швидко їх зробити. Ми підібрали найяскравіші приклади закупівель, щоб показати абсурдність ситуації, яка складається кожного разу в період завершення бюджетного року.

Долинський район

В Долинському районі за день вдалося набудувати берегозакріплювальних споруд на річці Свіча на 632 639 гривень. Будівництво проводило ТОВ “ПМК-89” на території Шевченківської сільської ради. 27 грудня РДА уклала договір з виконавцем, а на наступний день заплатила всю суму згідно з актом виконаних робіт.

До слова, загалом на будівництво берегозакріплювальних споруд на річці Свіча на території Шевченківської сільської ради витрачено у грудні більш як 1 мільйон гривень, оскільки 18 грудня було укладено договір на 391 952 гривень і 28 грудня за цим договором теж пройшла повна оплата.

До кінця року бюджетники завжди стараються використати усі кошти, які є на їхньому балансі. Іноді не дуже законно, іноді не дуже зграбно. Бо той, хто не встиг вибрати й вкласти (а може, й вкрасти) бюджетні кошти, буде їх позбавлений за формулою “хто не встиг – той запізнився”. Тож постає вже котрий рік питання: а чи не слід нарешті почати краще працювати і займатись справжнім плануванням бюджетних витрат?


Нагадаємо, що в липні 2017 року невідомі (котрі володіють великогабаритною технікою) змінили русло ріки Свіча. Внаслідок роботи техніки, осушено близько 4 км річкового дна в урочищі Луги, а вода тепер затопила сільські пасовища. Селищні голови Шевченкова і Максимівки, б’ють на сполох, бо внаслідок сильного дощу, може бути затоплено ще 80 гектарів людських полів – ця подія набула широкого розголосу, про що писали в Долина LIVE.

Метою оборудки мабуть є річковий шутр чи щось цінніше? Голова РДА і прокуратура шукають зловмисників, але хто буде повертати річку у своє русло?

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.