Податок на нерухомість у Долині пропонують не змінювати

10 Квітня 22:16 2018

На черговій сесії Долинської міської ради у четвер 12 квітня буде розглянуто проект рішення про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У проекті рішення пропонується залишити ці ставки без змін:

– для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб та юридичних осіб у розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування;

– для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 0,75 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

Востаннє ці ставки були встановлені ще у 2015 році попереднім скликанням депутатів.

Що ж це означатиме на практиці?

Вже минулого року мешканці міста почали отримувати від податкової інспекції квитанції для оплати податку за нерухоме майно. Якщо ваше нерухоме майно перевищує, державою встановлені норми, ви змушені за “зайві” квадратні метри заплатити податок. Для квартир ця норма – 60 кв. метрів, а для будинку – 120 кв. метрів.

Зауважимо, що до 2016 року органи місцевого самоврядування могли збільшувати “пільгову” площу на користь мешканців громади, але цього права їх позбавили.

Отже, якщо, наприклад, ваша квартира має 70 кв. метрів і знаходиться на території міста Долина, то ви будете змушені щороку платити 1% від розміру мінімальної зарплати за “зайвих” 10 м. кв. Тобто в кінцевому результаті за 2018 рік ви заплатите – 70 м кв. – 60 м. кв. = 10 м. кв. * 37,23 грн = 372,3 грн за рік.

У цьому ж році доведеться заплатити за 2017 рік, і на 1 січня мінімальна заробітна плата становила 3 200 грн. Для прикладу знову ж таки із квартирою у 70 м. кв. вам доведеться заплатити 320 грн податку.

А які ставки у наших сусідів?

Як бачимо, у інших містах області, окрім Бурштина, ставки як мінімум вдвічі нижчі.

Окрім цього встановлюються пільги для фізичних та юридичних осіб і звільняють від податку:

  • релігійні організації м. Долина, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законодавством порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями), у власності яких перебувають об’єкти нежитлової та/або житлової нерухомості, крім об`єктів нерухомості, які використовуються з метою одержання доходів;
  • фізичних осіб, які мають статус ветеранів ОУН-УПА, статус учасників бойових дій, інвалідів війни у власності яких перебувають об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, але не більше одного такого об`єкта на одну особу вказаних категорій;
  • організації (установи, заклади), які провадять діяльність шкіл із підготовки водіїв транспортних засобів.

 

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.