Славсько – Долина – Вигода – Болехів – Витвиця – Міжгір’я – громади трьох Карпатських областей, які об’єднуються в Асоціацію

29 Січня 18:53 2019

У середу, 23 січня 2019 року, в селищі Славське відбулася вже друга зустріч представників територіальних громад сусідніх регіонів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей з метою координації співробітництва задля розвитку спільного туристично-рекреаційного потенціалу.

Нагадаємо, попередня зустріч відбулась у  грудні 2018 року у смт. Вигоді, результатом якої стало підписання представниками місцевого самоврядування Славської ОТГ Львівської області, селища Вигода та міста Долина Івано-Франківської області  Меморандуму, який, власне, і став відправною точкою для співробітництва в сфері економічного розвитку цих громад та створення субрегіонального кластера «Магура».

Минулотижнева зустріч проходила у форматі дискусії та жвавого обговорення туристично-рекреаційного потенціалу кожної із партнерських громад. Участь у заході взяли керівники регіональних органів влади, місцевого самоврядування територіальних громад, представники бізнесу та експертного середовища.

Задовго до початку заходу, міський голова Долини Володимир Гаразд висловив сподівання, що зустріч пройде у цікавій та змістовній формі. І таки не помилився. Керівники громад, території яких мають потужний туристично-рекреаційний потенціал, прагнуть активно розвивати інфраструктуру відпочинку,  тому представники регіонів  швидко знаходили спільні питання і обирали шляхи для їх вирішення – повідомляють на сайті Долинської міської ради

ТУРИСТИЧНО – РЕКРЕАЦІЙНОМУ КЛАСТЕРУ “МАГУРА” – БУТИ!

Про загальну концепцію субрегіонального кластера, власне його туристичний потенціал та логістичні зв’язки, а також попередньо проведені заходи розповідає міський голова Долини Володимир ГАРАЗД:

Gepostet von Долина – міська рада / Dolyna City Council am Donnerstag, 31. Januar 2019
Про загальну концепцію субрегіонального кластера, власне його туристичний потенціал та логістичні зв’язки, а також попередньо проведені заходи розповідає міський голова Долини Володимир ГАРАЗД:

Славський селищний голова Володимир Бега привітав учасників та побажав цікавого спілкування та рішучих поступків в розвитку проекту регіонального співробітництва задля розвитку туризму.

Відкриваючи засідання круглого столу, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зазначив, що тут, в гірській частині Львівщини, як зрештою, і Закарпаття, Івано-Франківщини є можливість розвивати найбільш екологічні види діяльності. «Мусимо об’єднати наші зусилля і на власному прикладі показати яким чином може відбуватися міжрегіональне співробітництво, об’єднати експертний, науковий потенціал, десь, можливо, з фінансовим ресурсом. Зараз турист потребує не тільки емоцій, треба виходити за рамки та пропонувати більше», – зауважив у виступі перший заступник. Також він додав, що можливо, представникам у часі обговорень подумати над спільним проектом. Тим паче, що вже зовсім скоро Міністерство регіонального розвитку оголосить наступний етап по секторальній підтримці. Окрім того, Ростислав Теодозійович навів конкретні приклади втілення подібних проектів.

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман звернув  увагу на якість туристично-рекреаційної сфери. Адже поряд з хорошим відпочинком, туристи прагнуть побачити дійсно хороші дороги, тож порадив звернутись до програм, які в цьому напрямі можуть допомогти і їх варто сповна використовувати. Зокрема, Європейська стратегія Дунайського регіону, серед пріоритетних напрямків розвитку регіону якої є транспорт, енергетика, культура, туризм, якість води, екологічні ризики, біорозмаїття, сучасні технології, розвиток бізнесу, людський потенціал, безпека та інші.

Про переваги майбутньої співпраці говорив і начальник відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради Юрій Цимбалюк. Він наголосив, що це унікальні регіони, адже вони населені п’ятьма етносами.  «Туристично-відпочинкові бази є всюди і по великому рахунку цим уже нікого не здивуєш. Але вирішити об’єднати їх, як і туристичний потенціал загалом – це щось значиме і дійсно важливе. Звісно, мусить пройти трохи часу, перш ніж точні напрямки зможемо окреслити, але тим не менше, затія вдала і я сподіваюсь, перші кроки ми побачимо достатньо скоро», – висловив сподівання представник Івано-Франківщини.

Емоційним та водночас дотепним було вітальне  слово Головного радника з питань врядування проекту ПРОМІС Кейді Ворд. Вона насамперед розповіла про свої враження від прогулянки та відпочинку у Славському. Особливо у тутешніх краях її вразили щасливі обличчя відпочивальників, тож вона озвучила висновок, що туризм треба обов’язково розвивати і для цього є всі можливості. Також  Кейді Ворд звернулась до присутніх із проханням детальніше розповісти, яким чином проект ПРОМІС може допомогти  територіальним громадам. «Ми зараз працюємо в трьох напрямках в 16-ти містах. Це надання допомоги ОМС і створення моделей відкритого уряду, сприяння зростанню потенційного сектору малого і середнього підприємництва, забезпечення місцевого економічного розвитку і поліпшення співпраці місцевих, регіональним, центральних органів влади у сфері децентралізації», – розповіла Головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС Кейді Ворд. Вона запевнила учасників  круглого столу, що в міру можливого надаватиме підтримку, бо також вбачає неабияку перспективу розвитку цих регіонів.

Опісля про загальну концепцію субрегіонального кластера, власне його туристичний потенціал та логістичні зв’язки, а також попередньо проведені заходи розповів міський голова Долини Володимир Гаразд.  Він запропонував зручний формат подальшої роботи – створення Асоціації, яка дасть можливість системно рухатись в усіх напрямках, лобіювати спільні інтереси, створювати інфраструктурні проекти. Все це та багато іншого можливе за підтримки держави. І це цілком реально. «Коли ми об’єднаємо зусилля, то стаємо цікавими в тому числі для державних програм, інвестиційних проектів, до участі в яких треба обов’язково подаватись», – підсумував виступ міський голова Володимир Гаразд.

Як корабель назвеш, так він і попливе. Тож представники областей довго над назвою субрегіонального туристично-рекреаційного кластера не мудрували і дали ймення «Магура». Адже гора з такою назвою розташована на межі Львівської та Івано-Франківської областей. Назва, за словами  учасників круглого столу, звучить «по-бойківськи» і повністю відповідає спрямуванню проекту.

ТУРИСТИЧНО – РЕКРЕАЦІЙНОМУ КЛАСТЕРУ “МАГУРА” – БУТИ!

Заступник міського голови Долини Володимир СМОЛІЙ про важливість формування своєрідного туристичного «золотого кільця», з долученням до нього громад Міжгірського району Закарпаття, а також Долинської ОТГ, Вигодської ОТГ, Витвицької ОТГ та Болехівської міської ради Івано-Франківської області:

Gepostet von Долина – міська рада / Dolyna City Council am Donnerstag, 31. Januar 2019
Заступник міського голови Долини Володимир СМОЛІЙ про важливість формування своєрідного туристичного «золотого кільця», з долученням до нього громад Міжгірського району Закарпаття, а також Долинської ОТГ, Вигодської ОТГ, Витвицької ОТГ та Болехівської міської ради Івано-Франківської області:

Про успішний досвід якірних проектів задля місцевого розвитку на прикладі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки досить цікаво, із чіткими роз’ясненнями,  розповіла голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини  Оксана Федорович.

Найцікавішою видалась наступна частина засідання круглого столу, де керівники територіальних громад  представляли кожен свій туристичний потенціал. Доступно про це розповіли: Славський селищний голова Володимир Бега, Долинський міський голова Володимир Гаразд, Вигодський селищний голова Ярослав Наум, Болехівський міський голова Богдан Мельник, Витвицький  голова Ярослав Шикор та голова Міжгірської районної ради Василь Щур.

 Так, за словами представника-інвестора Концерну «Галнафтогаз», на території Славського ОТГ інвестиційні плани передбачають побудову сучасного європейського гірськолижного курорту. Безперечно, що такий потужний центр туризму потребуватиме розгалуженої інфраструктури доріг, пішохідних та велосипедних шляхів, відпочинкових та оздоровчих комплексів, індустрії розваг тощо. Саме тому, надзвичайно важливим  є формування своєрідного туристичного «золотого кільця», з долученням до нього  громад Міжгірського району Закарпаття, а також Долинської ОТГ, Вигодської ОТГ, Витвицької ОТГ та Болехівської міської ради Івано-Франківської області. Кожна з цих громад має у своєму розпорядженні цікаві існуючі та перспективні туристичні об’єкти та атракції, навколо яких можлива подальша розбудова цілого сектору місцевої економіки. Зокрема, для громад Міжгірського району це екотуризм, для Долинської ОТГ – бальнеологічне використання підземних розсолів, Вигодської ОТГ – унікальна вузькоколійна залізниця, Витвицької ОТГ – патріотичний та екотуризм, Болехівщина –  Скелі Довбуша та екотуризм.

Важливою передумовою для формування та подальшого розвитку туристичного кластера є вигідна транспортно-логістична система, яка дозволяє рівномірно розподіляти туристичні потоки, а також забезпечити доступ до будь-якої громади субрегіону в межах однієї години. Проте, на даний час ряд важливих транспортних артерій регіону потребують невідкладного ремонту, насамперед автомобільні дороги Н-10 (на відтинку від Долини до межі з Львівською областю) та Р-21. З боку Славської ОТГ ініційовано процес відновлення і будівництва двох транспортних коридорів на Закарпаття, а також автомобільної дороги в напрямку села Вишків Вигодської ОТГ, через яке проходить вже згадана траса Р-21.

В підсумку круглого столу учасники прийняли резолюцію, згідно якої вони одностайно погоджуються з тим, що об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, державної та регіональної влади, інвесторів та експертів є вірним шляхом, спрямованим на подальший розвиток  туристичної сфери субрегіону. З огляду на це, учасники круглого столу вирішили:

– Визначити за найбільш доцільний та потенційно ефективний  формат співпраці – Асоціацію органів місцевого самоврядування та вжити передбачених законом для її створення протягом 2 місяців.

– Звернутись до Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської ОДА, Народних депутатів України від цих областей та центральних органів державної виконавчої влади щодо сприяння у фінансуванні протягом наступних 3-4 років будівництва, ремонту та відновлення ключових елементів транспортної інфраструктури субрегіону.

 –Звернутись до національних та регіональних проектів міжнародної технічної допомоги та експертів з пропозицією підтримки становлення регіонального кластера в частині проведення детального аналізу туристичних можливостей і розробки спільної стратегії та плану її реалізації.

– Напрацювати «Дорожню карту» діяльності Асоціації органів місцевого самоврядування на найближчі 3 роки з урахуванням планів сталого розвитку громад.

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.