СОРД виявив у Долині кілька паліїв

29 Січня 12:15 2020

Сектор Оперативного Реагування Долина та контролю за паркуванням, спільно з Долинським РВ УДСНС, проведено рейдові перевірки територій міста з метою недопущення спалювання сухих рослинних залишків.


В ході заходу було встановлено декількох осіб, які спалювали опале листя та суху траву на власних городах. З порушниками проведено роз’яснювальну роботу та повідомлено, що дане порушення, відповідно до статті 152 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.


Також, спільно з представниками Долинського відділення поліції та Долинського РВ УДСНС, проведено роз’яснювальну роботу серед населення нашого міста щодо шкідливого впливу на довкілля викидів, спричинених спалюванням опалого листя та сухих рослинних залишків.

Публікація, у зв’язку з погодніми умовами…
Спалювання сухих рослинних залишків – небезпека для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища, але така звична справа для господарів. Та за цим, здавалося б, безневинним заняттям, насправді чимало шкоди і людям, і природі. Але, на превеликий жаль, українці рідко звертають на це увагу.


При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.


На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям чи сухою травою як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу.


Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя чи траву, то ви можете, керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, на законних правах боротися із паліями. Так, ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 170 – 340 грн) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів громадян (850 – 1190 грн).


Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1190 – 1700 грн).
Також спалювати сміття, листя, виробничі та побутові відходи на території міста ( в тому числі і на територіях підприємств, установ, організацій) заборонено Правилами благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Долина.
Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації сухих рослинних залишків є компостування. До того ж, використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.


Замисліться, яку шкоду наносимо довкіллю спалюючи залишки рослинності, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.
За додатковою інформацією звертатись: сектор оперативного реагування та контролю за паркуванням Управління благоустрою та інфраструктури Долинської міської ради тел. 2-80-88 або цілодобова гаряча лінія 0800-50-10-89

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.