ТОП-5 футбольних особистостей долинського Нафтовика

Грудень 14 10:11 2018


‘ До Всесвітнього дня футболу: ТОП-5 футбольних особистостей долинського «Нафтовика», без яких неможливо уявити футболу
Трохи серйозно, а трохи і жартома. Отже…


Футбол – гра мільйонів. Без цього виду спорту не можуть себе уявити тисячі людей. На сьогодні також дуже важко уявити сучасний футбол без деяких футбольних особистостей. Про них йтиме мова далі. Цього разу з нагоди Міжнародного дня футболу проаналізуємо кращих бомбардирів з числа нинішнього складу «Нафтовика» за весь час їх виступів у нашій команді.

1.Богдан Гутник


41 забитий м’яч. У футбольних широтах з 17 років. Цей сезон був сьомим, який капітан провів у футболці «Нафтовика» на дорослому рівні. Всі свої забиті м’ячі Богдан провів у змаганнях під егідою ІФОФФ. Цей футболіст є одним з найкращих гравців. Його результативність – це щось неймовірне. Але попри свій талант та сумлінну працю і прізвисько «боєць», бо повністю віддає себе матчам, гравець частенько отримує травми.
Богдана важко перевершити в плані стриманості, врівноваженості. Насправді чудово, коли людина розповідає про все як є. Веселий, на полі адекватний. Вивести можуть лише симуляції, провокації суперників, або коли «тягнуть» час. Він завжди стане горою за свою команду. Хлопець може і пожартувати над кожним зі своїх футболістів, так само і гравці жартують над ним. Не хочеться засмучувати футбольних фанаток Богдана, але вихідні та весь вільний час він проводить з коханою дівчиною. Історії, пов’язані з футбольними пристрастями, воліє не розказувати, але судячи з його посмішок і глибокої задуми, у команди «Нафтовика» було всього…


2.Василь Лаврінок

2.Василь Лаврінок


Другий у цьому списку – «футболіст-посміхака», «футболіст-емоція», «футболіст-життєрадісність» або просто «зажигалка». Називають так через характер. Можна ще дуже довго продовжувати. Особливістю лівого півзахисника є те, що його просто неможливо не любити. Футболіст залишається життєрадісним та веселим у будь-якій ситуації. Але як не по його справа йде – начувайтеся.
Ох, і злиться Лаврінок, коли м’яч пролітає мимо воріт. Хоч би як його не заспокоювали вболівальники з трибуни, типу «Васька, не біда», він нервово витирає обличчя у футболку і «править службу», але не до Бога…
Під час гри весь час ходить по полю, то тут то там з’являється, придивляється. Говорить сам до себе, бубонить, тим самим одразу і заспокоюється. Напередодні просить не звертати на нього увагу, тож друзі по команді звикли. І без «балакучого» Лаврінка вже не уявляють гри. Жадібний до перемог і голів. Навіть якщо на табло виграшна «десятка» в їхню користь, Василю потрібно ще.

3.Сергій Халацький

3.Сергій Халацький

Прийшов до команди в другій половині сезону 2016\17 та відразу міцно зайняв позицію основного центрального нападника. Сергій – великий компенсатор серед усіх футболістів, і саме він доводить, що «не варто брати важкого в руки і дурного в голову». І за великим рахунком, і справді, не варто! Окрім м’яча.
Спокійний, повільний, врівноважений і зосереджений. Зізнається, колись на полі трохи давав волю нервам, але, дякувати Богу, минулося. Зараз колеги по м’ячу лагідно називають миролюбним флегматиком. Він не піддається спокусі впадати в крайнощі або надмірності, завжди вибирає надійну «золоту середину», уникає конфліктів і упереджених рішень. Сергій нікого не ображає, не привертає до себе уваги, мовчки робить те, про що його просять, і не чекає за це похвали. Ніколи не впадає у гнів, терпляче і стійко переносить голи «мимо» воріт, його поведінка доцільна, він вірний і терплячий. Завдяки неупередженій аргументації, він декількома люб’язними словами розряджає напружену обстановку, «ставить» забіяк на місце. Під час гри довго концентрує свою увагу, не відволікаючись ні на що, може прорахувати комбінацію на кілька кроків вперед. Сергій досить витривалий та має сильну волю до перемог. Часто у спілкуванні вживає вставне слово «йомайо». Може розказати багато кумедних історій з життя долинського «Нафтовика», але то теми наступних публікацій. І поки то буде, є ймовірність, що Сергій таки передумає. Забобони всерйоз не сприймає, але на поле виходить з правої ноги. Ну, про всяк випадок. «Не футболом єдиним», – подумав якось Сергій і навернувся до бізнесу. Цим і займається поза футбольним полем.

4. Роман Дяків

4. Роман Дяків

Наступний у списку – незмінний долинському «Нафтовику» позитивний хлопець Роман. Він прийшов до команди в другому колі сезону 2016\17 і відтоді незмінно грає на позиції «десятки». Яскравий приклад вірності команді, любові до футболу, а це справді на вагу золота. На таких людей мають рівнятися всі футболісти, а не гнатися в Китай за грошима, які є справді «чорними» для них.
Буває, Роман лежить вночі і думає: нащо ото мені той футбол здався? А потім проганяє такі думки подалі, бо розуміє що це сенс його життя, захоплення, хобі. Свого часу мріяв про бокс, та не склалось. З життєвого досвіду може багато розповісти про темношкірих спортсменів, до них у Романа особливе ставлення. У плані спорту, звісно ж. Перед грою не стрижеться і не голиться. Якось команда програла, тож Роман у тому знайшов причину і сприйняв поразку на свою сторону. Відтоді не ризикує.
До вподоби йому своєрідна говірка тренера. Особливо, коли Валентин Москвін налаштовує на гру і сміятись не можна, а чомусь так хочеться. Роман – один з небагатьох, хто висловлює вболівальникам через ЗМІ велику шану і дяку. Мабуть, тому обожнює заповнені стадіони, бо є стимул для перемоги. Молодий та непередбачуваний нападник додає чимало сміху футбольному вболівальнику та й команді. На поле виходить окремо від усіх.

5.Михайло Басараб

5.Михайло Басараб


Або «особливий». Михайло, з усіх нинішніх гравців «Нафтовика» має найбільш тривалу професійну кар’єру, тож, вважатиму за честь усіх їх списати. За газетну площу, сподіваємось, заплатить (жарт, звісно). Це: ФК «Крим-Теплиця» (Сімферополь), 1 ліга, ФК «Чорногора» (Івано-Франківськ), 2 ліга, ФК «Спартак» (Івано-Франківськ), 1 ліга, ФК «Поділля» (Хмельницький), 2 ліга, ФК «Нафтовик» (Долина), 2 ліга, ФК «Нива» (Вінниця), 2 ліга, ФК «Скала» (Стрий) , 2 ліга, ФК «Нива» (Тернопіль) , 2 ліга і 1 матчі 29 голів SCL «Канада» – 18 матчів 5 голів; Міша – 3-разовий чемпіон Івано-Франківської області, 3-разовий володар Кубку Івано-Франківської області, 3-разовий володар СуперКубку Івано-Франківської області, Чемпіон 2 ліги в складі ФК «Нива» (Тернопіль), Чверть фіналіст кубку України в Складі «Нива» (Тернопіль), ліга ФК, «Львів» (Львів), 1 ліга, ФК «Atomic-Toronto» (Торонто, Канада), 1 ліга – 64 матчі, 3 гола; 2 ліга – 152. Це вам не жарт!
Чому особливий? Самовпевнений футболіст, який задовго до виходу на поле, вже знає що заб’є гол у ворота суперників. Його харизма – головний козир. Але це не головне. Його кумир – Мессі, і якщо говорити про Мішу (а вслухайтесь: таки майже співзвучне з Мессі), то його дії на полі, стиль можна порівняти із манерою гри цього нападника. У Міші добре поставлений удар, він не боїться йти у наступ. Найбільше запам’яталась футболісту виїзна перемога над командою Брошнева з переломним моментом, а забути воліє поразку в чемпіонаті аматорів у Демні. Шкодує про тодішні можливості і до сьогодні.
«Я намагаюся на полі робити те, що в мене найкраще виходить, використовую свої сильні сторони, а над слабкими ретельно працюю на тренуваннях, не зупиняюся на досягнутому й прагну постійно вдосконалювати свою гру», –каже Михайло. Думаю, що, якщо зробивши відеодобірку вдалих дій Міші Басараба на полі, буде на що подивитися.

Всі вище перераховані особистості є тими людьми, які топово змінили футбол. Було перераховано лише п’ятеро таких людей, але насправді всі футболісти та тренер з кожним днем роблять футбол ще кращим. Вони роблять так, щоб ми любили цей вид спорту. І якщо вам, дорогі читачі, цікаво про інших особистостей – пишіть, ми продовжимо тематику.


І ще одне. Якось, вітаючи колишніх та діючих дорослих футболістів з Всесвітнім Днем футболу, один чоловік жартома сказав, що цього дня кожен футболіст Землі має випити стільки, скільки вміщується у футбольному м’ячі.
Ого, – подумаєте ви, – а скільки це в літрах?
Більшість, мабуть, навіть не уявляє, скільки це.
Вирішила їм допомогти і пропоную вирішити ось таку задачу з геометрії :
Об’єм кулі, або м’яча рахується за формулою V= 4/3 π R3 , де R- це радіус м’яча, а число π (безкінечна константа, тут надається до 50 знаків після коми) = 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510….
З футбольних правил відомо, що довжина кола, або окружність футбольного м’яча має бути від 64 до 62 см, в середньому – 63 см.
Радіус м’яча від довжини кола обчислюється за формулою R = C/ π/2 , де С – довжина кола, яка дорівнює 63 см, а π, як ви вже знаєте, = 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510….
Порахувавши радіус м’яча підставляйте дані в формулу об’єма V= 4/3 π R3
І як порахуєте, тільки тоді зрозумієте, що спорт і міцний алкоголь – несумісні речі.
Особливо в таких об’ємах, бо це навіть на команду багато.
Ну, хіба що чаю…
А Міжнародний день чаю якраз 15, через 5 днів після Всесвітнього дня футболу. Вловлюєте логіку???)))
Зі святом, друзі!
Тетяна ГОЛОВЧИН у Долина – міська рада / Dolyna City Council

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.