Цвіль, грибок, облуплені стіни та стеля – це все про дитячі медзаклади Долини ВІДЕО

Жовтень 17 21:51 2017

Ми вже раніше писали про ситуацію з дитячими медичними закладами Долини. Цими подіями зацікавились центральні телеканали

Цвіль, грибок, облуплені стіни та стеля, яка сиплеться на голови пацієнтів та медперсоналу, а ще стара електропроводка, яка час від часу спалахує в кабінеті лікаря.

Думаєте це пережиток минулого? Ні, в таких страшних умовах, на жаль, змушені обстежуватись та, навіть, лікуватись діти в Долині. Працівники намагаються робити косметичні ремонти за кошти благодійників, проте, на жаль, цього не достатньо.

Нещодавно у мережі оприлюднили світлини, зроблені у Долинській дитлікарні. На фото чітко видно потрісканий фасад, розбиту дорогу і східці, грибок на стінах та проржавілу сантехніку закладі.

«Жах! Жах! Жах! Не приведи, Господи потрапити в це жахіття з дитиною. А ще помитися не можливо, дитяча кімната зачинена, телевізора нема, палати, як камери. Всюди сірість і «безнадега». Одна кімната нормальна на цілу лікарню (платна)», – коментує ситуацію дописувачка Тетяна.

Капітальний ремонт у приміщенні не робили понад 40 років. Облаштування палат й придбання устаткування здебільшого падає на плечі персоналу та благодійників.

«Ми власними силами робимо ремонт. Завжди білимо, фарбуємо. Що ми можемо ще зробити? Капітальний ремонт хотілось би вже зробити. І це вже на часі», – розповів завідувач інфекційно-боксованим відділенням Долинської районної лікарні Петро Зятюк.

«За кошти благодійників куплені дитячі ліжка, меблі. Вирівняли стіни, купили меблі, ліжка, тумбочки, холодильник, телевізор, пошліфували паркет, плитку біля умивальника поставили, – це все коштами благодійників», – розповіла старша медсестра Долинської районної лікарні Тетяна Павлів.

У маніпуляційній кімнаті, де дітям проводять, зазвичай, внутрішньовенні ін’єкції, стан набагато гірший –стеля рясно вкрита тріщинами, а плитка на стінах ледь тримається.

«Тут роблять крапельні ін’єкції дітям. Але потребують ремонту стіни, тому, що вся плитка «дихає», вона відпадає. Не вистачає медичних меблів. Стеля також відпадає, все лущиться», – додала старша медсестра Долинської районної лікарні Тетяна Павлів.

Медпрацівники стверджують, що вони звертались до чиновників, щоб «державні мужі» допомогли з ремонтом. Однак, поки посприяли з укомплектуванням медичними меблями.

«До нас приходили, ми говорили про проблеми. Нам пообіцяли, що допоможуть. Недавно ми отримали стіл, кілька медичних шаф. А щодо ремонту, поки що кажуть, що не можуть допомогти», – розповіла старша медсестра Долинської районної лікарні Тетяна Павлів.

Жінки, які змушені в таких умовах лікувати своїх дітей, все ж таки стають на бік лікарів. Кажуть, що персонал лікарні робить все, що в їхніх силах.

«Не можна сказати, що тут дуже брудно. Персонал що може, те робить. Можливо потрібно трохи більше фінансування, щоб трохи оновити палати, ліжка, постіль новішу, хоч щось. Коли ми потрапили сюди з дитиною, то побачили, що тут трохи застарілий ремонт і ліжка, бо ми лежали і в Калуші, і в Івано-Франківську, у порівнянні з Калушем тут дуже страшно. Можливо, якби було трохи краще фінансування, то і було б щось краще», – розповіла пацієнтка Інна Дулічна.

Не краща ситуація і в Долинській міській дитячій поліклініці. Цей заклад обслуговує понад 16 тисяч дітей з Долини та прилеглих сіл. Проте, ремонту приміщення не бачило понад 25 років. В результаті в підвалі – вода, в приміщеннях – цвіль та грибок, зі стелі сиплеться штукатурка, а під час прийому в кабінеті отоларинголога час від часу спалахує проводка.

«Як в 1992 році відкрилась поліклініка, і десь через три роки побілили плінтуси, приватний підприємець поставив дерев’яну підлогу коштом УБР та батареї і більше нічого. Була у нас три рази акредитаційна комісія, приходила нічого ніхто… Сказали, що проблема у змішувачі, що потрібно гусачок поміняти і все. На стелю навіть не дивились. А стеля в такому стані вже вісім років. І були моменти, що під час прийому пацієнтів зі стелі сипалась штукатурка. А там горить проводка (показує на стіну, – ред.). Не раз під час прийому вогонь йшов звідти», – розповів Володимир Ковальський, дитячий лікар отоларинголог.

В міській поліклініці є кілька палат в кращому стані, проте, ремонт тут теж виконували за кошти благодійників. Завідувач поліклінічного відділення Долинської дитячої міської лікарні Віола Волковецька розповіла, що звернулась до влади за фінансовою допомогою зовсім нещодавно.

«Нам запропонували, щоб ми склали список, що нам терміново потрібно, бо будуть робити ремонт. Ми нещодавно складали кошторис в який включили звичайно і дах, і утеплення та інше. Це все ми подали в районну раду. Але це буквально місяць тому. Раніше не подавали, бо нам це не пропонували зробити.Нам пообіцяли, що буде зроблено, тож ми маємо на це надію. Але це буде коштувати мільйони», – розповіла завідувач поліклінічного відділенняДолинської дитячої міської лікарні Віола Волковецька.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА капітальний ремонт приміщення дитячої лікарні Долини включений до Плану реалізації стратегії розвитку Івано-Франківської області на період 2018-2020 років. Проект фінансуватимуть з місцевого, обласного та державного бюджетів. Загалом на його реалізацію передбачено виділити 15 мільйонів гривень.

За матеріалами versii.if.ua

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.