У Болехові поговорили про створення ОТГ

06 Лютого 17:00 2018

‘ У Болехівська міська рада говорили про реформу місцевого самоврядування, сфер охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства та бюджетну децентралізацію

6 лютого у рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України (АМУ) за підтримки USAID, у приміщенні міського центру зайнятості відбулася виїзна консультація «Діловий діалог».

Нагадаємо, нещодавно У смт Вигода відбувся круглий стіл по створенню ОТГ

Участь у заході взяли представники Івано-Франківського регіонального виділення «Асоціація міст України», профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, міський голова Богдан Мельник, заступники міського голови, члени виконавчого комітету, депутати міської ради, керівники структурних підрозділів міськвиконкому, підприємств, організацій, бюджетних установ, директори навчально-виховних закладів освіти, представники ЗМІ та мешканці міста.
Розпочав захід та привітав гостей на Болехівщині міський голова Богдан Мельник. Він звернув увагу присутніх на тому, що основна мета заходу – обговорення проблем, які виникають у ході реалізації реформ у різних сферах життєдіяльності Болехівської міської ради на практиці, а також напрацювання спільних перспектив розвитку та подальших кроків щодо реалізації цих реформ. Про реформу місцевого самоврядування, сфер охорони здоров’я та освіти, житлово-комунального господарства та бюджетну децентралізацію присутнім розповіли радник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення «Асоціація міст України» Юрій Стефанчук, заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леся Балагура, начальник управління ЖКГ департаменту будівництва ЖКГ, містобудування та архітектури облдержадміністрації Ігор Гунін, головний спеціаліст відділу дошкільної загальної та середньої освіти департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Пігач, головний спеціаліст з організації первинної допомоги департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Микула.
Валерій Крецул у вступному слові розповів присутнім про стан реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та на Прикарпатті. Він, зокрема, відзначив позитивний досвід перших трьох новостворених територіальних громад в області, які зараз повноцінно функціонують, вдало використовують кошти інфраструктурної субвенції та співпрацюють з різними міжнародними інституціями, пишуть та подають проекти.


Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального виділення «Асоціація міст України» Юрій Стефанчук проінформував присутніх про державну та регіональну політику щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Він наголосив, що Болехівська міська рада є яскравим прикладом функціонування спроможної об’єднаної територіальної громади у своїх нинішніх адміністративно-територіальних межах. Адже об’єднані територіальні громади прирівнюються за бюджетним статусом до міст обласного значення. Експерт пояснив присутнім, які переваги отримає територіальна громада в результаті об’єднання, як буде забезпечено фінансову самостійність новоутвореної територіальної громади, як можна отримати додаткові надходження до бюджету тощо.
Про основні питання бюджетної децентралізації розповіла учасникам заходу заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леся Балагура. Вона звернула увагу присутніх на особливості міжбюджетних відносин між ОТГ та державою, а також коротко розповіла про додаткові джерела наповнення дохідної частини бюджету ОТГ за рахунок регулювання ставок місцевих податків і зборів, плати за землю, податку на доходи фізичних осіб.


Відтак представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації розповіли про секторальні реформи в контексті децентралізації у сферах освіти, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства. Зокрема, йшлося про впровадження Концепції Нової української школи, створення опорних шкіл в ОТГ, порядок розрахунку та надання освітньої субвенції, впровадження реформи первинної ланки охорони здоров’я, підготовку до переходу на нову модель фінансування первинної, вторинної і третинної ланки охорони здоров’я (зокрема, створення госпітальних округів, розрахунок вартості послуг) та надання послуг у сфері житлово-комунального господарства. Доповідачі також навели конкретні приклади початку реформування галузей у населених пунктах області, які вже дали позитивні результати.
Своє бачення реалізації реформ у кожній сфері висловили заступник головного лікаря, депутат міської ради Ольга Соболь, начальник фінансового управління міськвиконкому Наталія Дуб, начальник управління освіти міськвиконкому Ігор Сайко, начальник відділу житлово-комунального господарства міськвиконкому Богдан Чех.
Присутні на заході брали активну участь в обговоренні питань щодо реформування. Найбільше учасників діалогу цікавили питання, які стосувалися втілення у життя реформ у сфері освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства на практиці, а також чи вдасться вирішити низку проблем громади після об’єднання.

  Article "tagged" as:
написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.