У смт Вигода обговорили перспективи створення ОТГ

Березень 20 11:26 2017

Як ми вже повідомляли, цієї неділі у Вигоді відбулись громадські обговорення, щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад. В залі зареєструвалось близько сімдесяти учасників обговорення із Вигоди та прилеглих населених пунктів. Як повідомив селищний голова Вигоди Ярослав Наум, до нього звернулась ініціативна група на чолі з депутатом Івано-Франківської обласної ради Олександром Матусевичем з метою проведення такої зустрічі.

Олександром Матусевичем також був запрошений директор Офісу реформ при Івано-Франківській облдержадміністрації Руслан Панасюк. Виступ головного реформатора тривав близько години, під час якої він також відповідав на запитання із залу. Він докладно описав зміст так званої децентралізації влади та ознайомив присутніх з  усіма законодавчими змінами, які відбулись за останній рік.

Основними меседжами для жителів Вигодського куща є те, що об’єднання є невідворотнім процесом, майбутня можлива Вигодська ОТГ є однією з найбільших за площею близько 756,09 км2 , входитиме 16 громад із загальним бюджетом 105 млн. грн. (надходження лише від ПДФО зросте до 20 млн. грн), можлива дотація від держави на розвиток складатиме близько 9 млн. грн. В кожному населеному пункті залишиться староста (теперішній голова), до наступних чергових виборів, який організує видачу усіх необхідних довідок на місцях. Адміністративний апарат ОТГ складатиме приблизно 70 працівників, який по досвіду уже діючих ОТГ, переважно складатиметься з теперішніх працівників сільрад із залученням спеціалістів із Долинської райради та РДА. У Вигодській лікарні існуючі відділи залишаться функціонувати на певний період, а далі проведуть аналіз наповнюваності і вже новостворена ОТГ буде відстоюватиме форму існування цього медичного закладу.

На думку Руслана Панасюка, так званий добровільний процес об’єднання триватиме до кінця 2017 року і за цей час близько 700 громад по всій Україні об’єднаються, а вже в наступному році буде закон який зобов’яже створити решту ОТГ. Ті громади які встигнуть зробите це самостійно, поділять між собою мільярд гривень на капітальний розвиток.

Наступним до трибуни вийшов депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Матусевич, який звернув увагу на незадовільний стан закладів культури, ФАПів, доріг і що завдяки майбутній новоствореній громаді не районна влада визначатиме скільки коштів виділити селу, а депутати делеговані від громади спільно із старостами будуть вирішувати ці питання. Також він закликав усіх гуртуватись і відкинути особисті амбіції та містечкові інтереси. Частина сіл є дотаційними, а частина більш ніж самодостатніми і це не повинно стати каменем конфліктів серед громади, адже тільки разом можна досягти успіху.

На заклики із залу проводити такі зустрічі частіше, було вирішено звернутись  до сіл та сільрад, таких як Новошин, Пшеничник, Шевченкове, Мислівка, Старий Мізунь, Новий Мізунь, Кропивник, Лолин, Максимівка, Ангелівка, Новоселиця, Підліски, Вишків, Сенечів та провести громадські обговорення і закликати їх громади об’єднатись в одну із центром у Вигоді. За таке рішення проголосувала більшість присутніх у залі.

 

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.