У Вигодському лісгоспі нагородили планшетами переможців конкурсу “Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах”

Березень 26 14:30 2018
‘ Як у Вигодському лісгоспі відзначали Міжнародний День лісу.

‘ 342 малюнки прислали діти на конкурс „Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах” в нинішньому році з нагоди Міжнародного дня лісу. Цей конкурс проводиться за сприянням Олександра Матусевича.

Переможці і призери конкурсу отримали від ДП «Вигодський лісгосп» цінні нагороди. Усі малюнки були розміщені для голосування 5 березня на сторінці ДП «Вигодський лісгосп» в мережі Facebook, і яке тривало до 18 березня 24:00. Усі учасники були розділені на дві вікові групи – молодша група (дошкільнята + 1-4 класи)

та старша група (5-11 класи). Три найкращі роботи у кожній групі, а також один навчальний заклад, що отримав найвищий середній бал визначений, як переможці конкурсу та нагороджені цінними призами та дипломами.

Цей конкурс дитячих малюнків «Червонокнижні види тварини і рослин у Карпатах» проводиться у ДП «Вигодський лісгосп» вже вдруге. Щороку кількість його учасників зростає. В цьому році в конкурсі брало участь 287 юних художників з різних куточків Долинщини: Долини, Шевченкова, Пацикова, Підлісок, Старого Мізуня, Вишкова, Вигоди, Слободи Долинської та інших населених пунктів, які надіслали свої чудові роботи.

До складу конкурсного журі входили – інженер відділу лісового господарства ДП «Вигодський лісгосп» Погорєлова О., представник районного відділу культури Гібчинська Тетяна та Фреїв Богдан – відомий в Україні митець та скульптор. Вибирати найкращий малюнок завжди важке завдання, але в цьому і полягає робота журі. У підсумку призові місця в молодшій групі зайняли роботи

І-ше місце Малачковська Марія-Анастасія (7 років) Слобода-Долинська школа, назва роботи «Бережи нас»,

ІІ-ге місце Золотюк Ілона (5 років) ДНЗ «Журавлик» с. Старий Мізунь, назва роботи «Ведмідь бурий»,

ІІІ – те місце Мицак Максим (9 років) Вигодська ЗОШ І-ІІІ ст.., назва роботи «Білоцвіт весняний, Півники сибірські, Жовтюк торфовищ ний (Метелик) і «Вирезуб причорноморський (риба)».

Старша група І-ше місце Мастило Наталія (13 років) Вишківська ЗОШ І-ІІ ст., назва роботи «Погляд рисі»,

ІІ-ге місце Остапів Юлія (12 років) Лолинська ЗОШ І-ІІ ст.., назва роботи «Вдале полювання»,

третє місце МАлецька Марія (11 років) Вигодська ЗОШ І-ІІІ ст.., назва роботи «Природа потребує людського захисту повсякчас».

Командний залік по закладах відділу освіти виборов вдруге Вигодський ДНЗ «Дзвіночок», керівник Луцька Галина,

які подали на конкурс 112 малюнків. Всі діти, які посіли у конкурсі призові місця, отримали цінні подарунки – І-ші місця планшети «Samsung», ІІ і ІІІ місця отримали смартгодинники. Призи і грамоти від працівників лісового господарства отримали десять учасників конкурсу за надзвичайність малюнка, з майже кожного навчального закладу району.

– Найпопулярнішим звіром в тематиці дитячих робіт виявилась рись звичайна – символом Карпат, більшість малюнків так чи інакше пов’язані з образом рисі, – говорить Орина Погорєлова, інженер-таксатор відділу лісового господарства.

– Ми відзначили, що багато дітей малювали свої роботи по фотографіях і ілюстраціях з книжок про фауну і флору Карпат.

– В нинішньому році діти малювали бурих ведмедів,

зайців, чорних лелек,

річкових видр, сірих чапель, сов,

сапсан

харіуса європейського, полоза лісового, саламандру плямисту, видру річкову, кота лісового та інших лісових мешканців.

– Крім карпатської фауни були малюнки з Червонокнижними карпатськими рослинами – арніка гірська, волошка карпатська, любка двохлиста, лілія лісова, підсніжник звичайний, пальчатокорінник Фукса, скоп- олія коарніолійська, тис ягідний та інші представники карпатської флори.

– За метушнею буднів і рутиною щоденних справ ми, жителі міст і селищ, часом навіть не помічаємо, коли випав перший сніг, прогриміла перша гроза або з’явилася на зелених проталинах сонячна квіточка – кульбаба.

– Таку можливість працівникам ДП «Вигодський лісгосп» подарували  діти, відкривши нам маленьку картинну галерею у мережі «Facebook». І співробітники лісгоспу, стурбовані численними справами, занурені в свої думки про звіти, виробничі плани і лісові проблеми, ні-ні, а з теплотою і посмішкою кинуть свій дорослий погляд на «великі» твори «маленьких» художників. Моменти повернення в дитинство в спробі подивитися на світ навколо себе очима дитини, особливо безцінні тепер для нас дорослих, бо разом з дитинством у багатьох із нас з часом відходить здатність вірити в чудеса, бачити і дивуватися прекрасному навколишньому світові, як бачать його  наші конкурсанти – маленькі і талановиті художники.

По завершенню офіційного нагородження, яке відбулося 21 березня при переповненому залі, приблизно 500 глядачів, селищного Будинку Культури, директор лісгоспу Матусевич О.Б. в своєму вітальному слові підкреслив:

– Ще одним подарунком для усіх учасників коннкурсу є розважальний виступ “Левка-дурка з Аелітою” м. Львів

–   Ми продовжемо цю прекрасну традицію проведення таких конкурсів. Він набрав великої популярності в останні роки. Я вдячний всім дітям, їхнім вихователям, які взяли участь у цьому конкурсі.

–   Діти через своє бачення і мислення передали нам своє світобачення, малюючи дерева, рослини і Червонокнижні тварини.

–   Я щиро вдячний всім дітям, вихователям, батькам, що взяли участь у нашій акції, цікавляться нашими проблемами і співіснують з нашою роботою. Закликаю Вас готуватися до наступного конкурсу, який будемо проводити в наступному році. І під кінець хочу підкреслити, що так правдиво намалювати природу можуть тільки діти, дорослий зробити так вже не зможе.

 

Більше світлин з нагородження.

Відео нагородження.

Відео виступу “Левко-дурко” та Аеліта”

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.