В Долині відбувся ІХ шаховий турнір пам’яті Степана Полюляка

Квітень 03 09:33 2017

 

02 квітня в ПК “Прометей” відбувся ІХ традиційний турнір пам’яті Степана Полюляка в якому взяли участь 36 шахістів з Болехова, Рожнятівського, Калуського та Долинського районів. Турнір проходив за швейцарською системою в 7 турів. Контроль часу 10 хвилин на партію + 5 секунд додавання за кожен зроблений хід.
На відкритті турніру учасників привітала донька Степана Полюляка – Анастасія Полюляк. Від імені своєї родини вона надала цінний подарунок для переможця турніру – різблені шахи ручної роботи які колись належали Степану Полюляку. Також своїми спогадами про Степана Полюляка ділились Роман Любко, Михайло Кепещук та Михайло Вівчарчин. Фінансову підтримку в проведенні турніру надав профспілковий комітет медичних працівників Долинщини ( керівник Віталій Монташевич).
По при те, що в турнірі зібрався доволі рівний склад учасників, все ж фаворитами були долинянин Марко Дубенський та гість з Калуша Олександр Хомик. Однак вже в першому турі Марко зазнав поразки від Ярослава Вишневського і змушений був починати турнір з “низів”. Більш переконливо виступав Олександр Хомик, який разом з Мирославом Марчуком стартували з чотирьох перемог. В очному поєдинку Олександр чорними фігурами переміг Мирослава і захопив одноосібне лідерство. В шостому турі Хомик завдав поразки Ігору Саміліву. На відстані в одне очко за Олександром розташувалися Мирослав Марчук та Марко Дубенський.
Центральною партією останнього туру була гра між Дубенським та Хомиком, хоча добрі теоретичні шанси перемогти в турнірі залишались і в Марчука ( в якого на момент передостаннього туру був найкращий додатковий показник). На другій шахівниці Марчук виграв в Володимира Мельника. А от на першій шахівниці йшла дуже вперта боротьба. Частину цієї партії ви можете переглянути на Ютуб-каналі. Марко на вході з дебюту добився кращої позиції, отримав перевагу двох слонів. В якийсь момент чорні були близькі до того, щоб перехопити ініціативу, однак все ж таки не зуміли встояти, 1:0.
Таким чином троє шахістів набрали однакову кількість очок – 6 очок з 7-ми можливих, а місця в турнірній таблиці визначились за показником Бугхольца.

Турнірна таблиця:

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.