Велике Йорданське Водосвяття у Долині та Гошеві ФОТО

Січень 19 18:36 2019
Богоявлення Господнє. Гошів.19.01.2019

Христос Хрещається ! Благословення, освячення води .Івано-Франківська обл. Гошів

Gepostet von Галина Кравець am Freitag, 19. Januar 2018

19.01.19 р. Долинське озеро. Фотограф Світлана м. Долина

Тетяна Головчин додала 74 нові світлини до альбому УРОЧИСТЕ ОСВЯЧЕННЯ ВОДИЦІ-ЙОРДАНИЦІ.

Традиційно на освячення води у міському парку зібралася численна кількість долинян та гостей міста. Вкотре приємно, що з кожним роком сюди приходить все більша кількість людей, аби разом відчути це християнське єднання і першими у піднесеному настрої  привітати один одного з цим світлим святом.

Спільну молитву звершили представники духовенства: отець Ігор Ліпчанський  та отець Олег Мацьків.

«Дуже радісно, що у нашій Долині існує ця  прекрасна традиція загальноміського Йорданського водосвяття. І що ви, шановна громадо, запрошуєте також сюди своїх рідних, знайомих, гостей. Єднаймося у вірі, будьмо добрими, справедливими і Божа ласка зійде на кожного з нас», – звернувся опісля молитви отець Олег Мацьків.

Священнослужитель наголосив, що свято Йордан – це не лише те, що ми кропимо домівки: «Це важливо, але не основне. Свято Богоявління – це свято усвідомлення, що ми покликані до життя вічного, що Бог явився, щоб нам звістити про це. Богоявління –  це також свято, яке нагадує, що ми також як християни маємо являти цього Бога в своєму житті. Хай це свято для нас буде великим святом радості, що вічність на кожного з нас чекає. Щоб принести світові зцілення і мир, прийшов Господь, бо він у різний спосіб постійно обдаровує нас своєю благодаттю. Сьогодні через цю освячену воду і кожного дня через всі таїнства, якими живе Свята Церква. Тож бажаю всій долинській громаді мирного, світлого і радісного свята Богоявлення»,  – зазначив після Чину освячення води отець Олег.

 З привітальними словами до громади звернувся отець Ігор Ліпчанський: «Цим християнським привітом «Христос Хрещається!» вітаю всіх з Хрещенням і Богоявленням Господнім. Вода – символ бурхливої непідвладної матеріальної стихії. Сьогодні вона стає дзеркалом самого Бога. Завдяки Христовому пришестю, вона повертає собі первісну богоданну цілющу силу. Нехай ця вода, яку Ви сьогодні будете черпати і нести до своїх домівок, стане дійсно для вас святою, такою, яка всіх нас очистить і поставить на ту Господню путь, яку проповідував Іван Хреститель перед пришестям Христовим на Йордан. Для нас важливо пам’ятати про те, що Бог явився. Він явився тому, щоб засвідчити нам, що ми покликані до життя божественного, життя вічного».

Воду освятили у великій ємності, тож після освячення кожен охочий зміг набрати освяченої води.

Вважають, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і, зберігаючи їх протягом року, лікує тілесні й духовні хвороби.

На це щиро сподівався кожен, хто зважився цього дня зануритись у воду. Справжні відчайдухи не відчували ані холоду, ані крижаної води. Гріла їх одна-єдина думка  –  скупнувшись у міських водах, вони не хворітимуть, а навпаки, стануть «енерджайзерами» та повними сил на нові звершення – пишуть на сайті Долинська міська рада Офіційний

Купатися в ополонці – це просто традиція, яка до духовності не має стосунку, це швидше момент людської самореалізації: от, я можу залізти у холодну воду! Але Господь каже: «По вірі вашій дасться вам». Тому, як зазначають священики, ті люди, які занурюються у воду, вони справді не хворіють, але то справа не в Йордані. Ісус не тому входив у води Йордану, аби ми нині купалися в ополонках, а для того, аби вернутися назад до Бога.

Мабуть, дивна закономірність, та впродовж років помітила, що серед тих людей, які йдуть купатися в ополонку, дуже багато таких, які не ходять до церкви. А ті, хто постійно відвідує храм, систематично причащається, не дуже рвуться в холодну воду, просто цього не потребують, адже отримують силу Святого Духа через причастя. Наскільки це точно – можна хіба що здогадуватись.

Їх Бог береже, що вони раз на рік у воду лізуть, – сміється жінка, що спостерігала за купанням. – Це одноразова акція, яка для здоров’я мало що дає. Якщо хотіти якогось результату, аби загартуватися, – це варто робити регулярно».

Тож, загартовуймось постійно, аби бути здоровими весь час. Ходімо до церкви, аби бути ствердними християнами, бажаймо один одному добра, миру та любові, радіймо святковим традиціям, бережімо звичаї, ревно молімося, будьмо справедливими і розумними – і тоді у нас і у вас все буде  якнайкраще.

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.