Вигодська громада навчалась у Брошнівській ОТГ ФОТО

07 Травня 15:46 2018

‘ Навчальну поїздку для представників потенційної Вигодської громади в Брошнів-Осадську ОТГ 4 травня організував Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

«Потенційна Вигодська громада перебуває на фінішному етапі утворення. Тож, щоб показати досвід перетворення та дати відповіді на запитання, що і як змінюється зі створенням ОТГ, Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe організував навчальний тур у громаду поруч, Брошнів-Осадську селищну ОТГ. Тут усього чотири місяці минуло від переходу громади на прямі бюджетні відносини, проте вже напрацьовані хороші практики функціонування медицини та освіти», – зазначає радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Maksym Chopey  – за інформацією Долинської РДА

Представники органів сільських рад с. Шевченкове, Новоселиця, Вишівської, Сенечів, Новошин, Підліски, Ілемня, а також селища Вигода зустрілись з головою Брошнів-Осадської ОТГ Назарієм Іванівим та депутатом Долинської районної ради Олександром Матусевичем. Найбільше гостей новоствореної громади цікавили питання організації надання освітніх та медичних послуг, а також функціонування закладів культури у громаді.

«Зі створенням ОТГ ми повністю перебрали контроль над усіма сферами і самостійно вирішуємо, що і як робити. Що стосується медицини, то ми самостійно забезпечуємо надання первинної медичної допомоги на базі поліклінічного відділення лікарні у Брошнів-Осаді, амбулаторії та ФАПу ще у двох селах громади. Щодо вторинного рівня – зараз працюємо над набором профільних лікарів, а що не можемо забезпечити самі, наші мешканці згідно угод отримують у районних лікарнях Калуша та Рожнятова», – зазначив Назарій Іванів.

В рамках навчальної поїздки представники потенційної Вигодської ОТГ відвідали Брошнів-Осадську лікарню, де фактично поєднані первинний і вторинний рівень медичної допомоги. Ознайомились з впровадженням новацій медреформи – практикою роботи сімейних лікарів, процесом укладання декларацій. Також відвідали дитсадок «Світанок», де вже зараз функціонує кілька груп та з серпня цього року планують відкрити ще дві. На базі дитсадка працює басейн, а також реабілітаційний центр для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

  Article "tagged" as:
написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.