Вигодська громада навчалась у Брошнівській ОТГ ФОТО

07 Травня 15:46 2018

‘ Навчальну поїздку для представників потенційної Вигодської громади в Брошнів-Осадську ОТГ 4 травня організував Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

«Потенційна Вигодська громада перебуває на фінішному етапі утворення. Тож, щоб показати досвід перетворення та дати відповіді на запитання, що і як змінюється зі створенням ОТГ, Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe організував навчальний тур у громаду поруч, Брошнів-Осадську селищну ОТГ. Тут усього чотири місяці минуло від переходу громади на прямі бюджетні відносини, проте вже напрацьовані хороші практики функціонування медицини та освіти», – зазначає радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Maksym Chopey  – за інформацією Долинської РДА

Представники органів сільських рад с. Шевченкове, Новоселиця, Вишівської, Сенечів, Новошин, Підліски, Ілемня, а також селища Вигода зустрілись з головою Брошнів-Осадської ОТГ Назарієм Іванівим та депутатом Долинської районної ради Олександром Матусевичем. Найбільше гостей новоствореної громади цікавили питання організації надання освітніх та медичних послуг, а також функціонування закладів культури у громаді.

«Зі створенням ОТГ ми повністю перебрали контроль над усіма сферами і самостійно вирішуємо, що і як робити. Що стосується медицини, то ми самостійно забезпечуємо надання первинної медичної допомоги на базі поліклінічного відділення лікарні у Брошнів-Осаді, амбулаторії та ФАПу ще у двох селах громади. Щодо вторинного рівня – зараз працюємо над набором профільних лікарів, а що не можемо забезпечити самі, наші мешканці згідно угод отримують у районних лікарнях Калуша та Рожнятова», – зазначив Назарій Іванів.

В рамках навчальної поїздки представники потенційної Вигодської ОТГ відвідали Брошнів-Осадську лікарню, де фактично поєднані первинний і вторинний рівень медичної допомоги. Ознайомились з впровадженням новацій медреформи – практикою роботи сімейних лікарів, процесом укладання декларацій. Також відвідали дитсадок «Світанок», де вже зараз функціонує кілька груп та з серпня цього року планують відкрити ще дві. На базі дитсадка працює басейн, а також реабілітаційний центр для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

  Article "tagged" as:
написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.