Вигодська ОТГ може бути створена вже у 2018 році

Лютий 07 22:25 2018

За круглим столом 7 лютого у селищі Вигода зібралися голови сільських рад, які в перспективі можуть увійти до Вигодської ОТГ.

Захід відбувся  за участі радника Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування з питань децентралізації  Максима Чопея, юрисконсульта  центру Михайла Івашківа, депутата обласної ради Олександра  Матусевича та депутатів районної ради.

Присутні розмовляли про напрацювання  плану організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад у Вигодську ОТГ. А також переглянули відеоролик про найменшу в області Білоберізьку  ОТГ.

Максим Чопей відзначив, що Івано-Франківський ЦРМС виступає координатором у забезпеченні підтримки об’єднаних територіальних громад в області, а тому всіляко сприятиме утворенню та розвитку майбутньої територіальної громади. Він говорить, що сьогодні є всі передумови для створення Вигодської ОТГ. «Підтримка процесу утворення нових об’єднаних територіальних громад в області є наскрізним пріоритетом діяльності Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування», — сказав радник з питань децентралізації – пише Долинська РДА

На цьому заході також було озвучено, що дата виборів Вигодської ОТГ, до якої мали входити сільські ради Старого Мізуня, Кропивника, Новошина із центром у селищі Вигода, вже була запланована на кінець квітня 2018 року. Але 5 лютого селищна рада Вигоди зробила “крок назад”, і вирішила зачекати на згоду усіх 17 населених пунктів, які входять у перспективний план.

На заході були присутні майже усі голови сільрад, окрім Новоселиці. Кожному з них надавалось слово і більшість висловлювали своє позитивне бачення ОТГ, але кивали на громаду, буцімто люди проти. Найбільш віддалені села Вишків і Сенечів переймались за збереження своїх шкіл і фапів, Старий Мізунь переймався збереженням робочих місць, рангів, надбавок, але основним питанням для всіх було будівництво доріг.

До обговорення долучились і представники с. Ілемня Рожнятівського району, які не проти доповнити Вигодську ОТГ, але є одна географічно вдало розташована сільська рада, котра наразі і заблокувала створення великої ОТГ. Позиція Шевченківської сільської ради фактично відрізає усі села в сторону Закарпаття, унеможливлюючи їх вступ у Вигодську ОТГ.

Голова Шевченківської сільради Микола Мацалак вважає свою громаду багатою і самодостатньою та не проти стати центром ОТГ, ба навіть звернувся з відповідним рішенням сесії до сусідів, нажаль згоди ніхто так і не дав.

Загалом обговорення було доволі живим, але далі розмов справа не пішла. Дату виборів перенесли із весни, на кінець жовтня 2018 року, але до цього часу треба переконати в доцільності об’єднання не тільки сільських голів, а насамперед громади.

  Article "tagged" as:
написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.