Вигодський лісгосп запрошує учнів на екскурсію в розсадник ФОТО

Жовтень 31 14:03 2017

‘  Школярі Старомізунської школи імені Василя Верховинця І-ІІІ ступенів здійснили екскурсію по базовому розсаднику Шевченківського лісництва, яку провела майстер лісового розсадника Федорич Наталія Василівна.

Діти дізнались про те, що у 2012 році тут розпочато будівництво сучасної лісокультурної дільниці по вирощуванні стандартного посадкового матеріалу. Для цього побудовано три піднавіси, загальною площею 752 м2 , будівництво яких було почато у 2013 році (під навіс №1) і закінчено у 2015 році (під навіс №3). У 2013 році побудована теплиця №1 загальною площею – 88 м2, яка оснащена сучасним тепличним обладнанням, необхідним для вирощування високоякісного посадматеріалу.

У 2015 році побудована теплиця №2 загальною площею 128 м2. Будівництво цих теплиць дало змогу проводити висів насіння у край ранні терміни, що дає змогу швидше досягнути посад матеріалу стандартних розмірів у порівнянні з висівом у відкритому ґрунті.  Для ефективнішого використання корисної площі лісокультурної дільниці Шевченківського лісництва у 2013 році було розпочато будівництво коробів, яке тривало до весни 2017 року. На даний час їх нараховується 32 штуки, загальною площею 968 м2  Враховуючи специфіку гірської місцевості і для збереження посад матеріалу у стані спокою до весняної висадки, було побудовано у 2015 році холодильну камеру загальною площею 80 м2 .

Наталія Василівна розповіла дітям, а це переважно школярі 5-6 класів, що  лісовий розсадник призначений для вирощування лісового садивного матеріалу. Під розсадником розуміють підприємство або спеціалізовану його частину, призначену для вирощування різних видів високоякісного садивного матеріалу, необхідного для виконання робіт, головним чином, з лісовідновлення, також лісорозведення та озеленення населених пунктів у сільських районах. В лісових розсадниках вирощуються такі види садивного матеріалу: з відкритою кореневою системою – переважно сіянці, а також саджанці, живці, живцеві саджанці, прищеплений садивний матеріал; садивний матеріал із закритою кореневою системою, в якій міститься усередині грудка землі, брикету або відповідного контейнера з субстратом та інші. На розсаднику Шевченківського лісництва вирощується переважно модрина європейська, ялиця біла, ялина європейська, бук лісовий, дугласія зелена, а також декоративний посадматеріал для забезпечення потреб населення.

Школярі побували і на території та в конторі лісництва Шевченківського лісництва. Наталія Василівна розповіла їм, що з метою забезпечення всезростаючих потреб різних галузей народного господарства України в лісовій сировині перед нашим лісовим господарством висувається невідкладне завдання створення і вирощування високопродуктивних, якісного складу та біологічно стійких лісових насаджень. Крім того, важливою задачею є також створення захисних, декоративних та озеленюючих насаджень для потреб наших міст, селищ та сіл.  Школярі були задоволені цікавою і змістовною екскурсією, отриманими знаннями про рідні ліси та лісове господарство в них.

Адміністрація Вигодського лісгоспу запрошує учнів усіх шкіл разом із педагогами, відвідати селекційно-насіневий центр при Шевченківському лісництві. За попереднім погодженням дати та кількості дітей, присилайте заявки на ел. пошту vygoda-dlg@ukr.net та телефонуйте за номером 034 77 61-7-04

написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.