Внаслідок так званих реформ у Долині може закритись дитячий будинок

Грудень 12 18:50 2018

‘ Внаслідок чи то державних реформ направлених на оптимізацію чи то хитрих схем, за якими дитячий будинок “Теплий дім”, що знаходиться в історичній частині міста Долина, обласна рада перепрофілювала в комбінований заклад: дитячий будинок з групами дошкільного виховання для дітей з особливими потребами і тепер постало питання про нестачу кількох мільйонів на його фінансування. Область каже, що фінансувати має район, а той перекладає на місто, воно киває на область. Заручниками стали діти та працівники закладу, які закликають прийти на сесію районної ради 20 грудня і змусити чиновників вирішити це питання.


Марія Трач у групі Долина LIVE закликала прийти усіх небайдужих

12.12.2018-20:45

Gepostet von Галичина TV am Mittwoch, 12. Dezember 2018
Відеоматеріал Галичина TV про штучну проблему починається на 5:40 хв


Простіше простого зруйнувати, закрити хороший заклад в якому працюють десятки фахівців, професіоналів своєї справи. І набагато проблемніше та тяжче знайти кошти для того щоб цей заклад продовжував існувати і надалі!
Звичайно! А для чого? Якщо тіж самі кошти можна потім пустити у свій бізнес!
А на питання батьків “Що їм робити з особливими дітками?” -Відповідь очевидно одна “Ваші діти, це ваші проблеми!”. Воно начебто так, але деж та влада яка так турбується про майбутнє свого народу!!???!!!
Шановні Долиняни, не байдужі жителі міста, допоможіть відновити справедливість. Не проходьте повз цієї проблеми, адже це і ваше місто яке повинне процвітати а не заростати Баригами!!!
Звертаюся до вас, від імені працівників, батьків та діток які відвідують цей дошкільний заклад який має затишну назву “Теплий дім”!
Прошу всіх не байдужих прийти в районну раду на важливу сесію, яка відбудеться 20.12.18 о 10.00год. Допоможіть дітлахам залишитися у “Теплому домі” а не на вулиці.

До обговорення долучився заступник міського голови м. Долина, депутати районної та міської ради та інші небайдужі.


Іванна Подоляк Сливинська Знаю що в Теплому Домі працюють спеціалісти які готові допомогти особливим ДІТЯМ і БАТЬКАМ. Бажаю, щоб кожен чиновник хоч один день прожив їхнє життя, відчув як це бути не таким і мати особливі потреби і тільки тоді думав як він вирішить долю цього закладу.


Rius Vitkauskas Хтось може мені пояснити – який сенс піднімати це питання на районої сесії, без міської влади !!!


Ivan Dyriv Rius Vitkauskas Бо це питання районного бюджету. І міський бюджет поки що, це теж складова районного бюджету. І питання реабілітації дітей з вадами, виявляється, теж питання районного бюджету. Надіюсь зрозуміло написав)))


Volodymyr Smolii Товариство. А давайте трохи змістимо акценти дискусії. От я для себе хотів би зрозуміти одну річ. “Теплий дім” завжди (принаймні до останнього часу) був закладом для дітей-сиріт – дитячим будинком. Заклад свої прекрасним виглядом і комплектацією завдячує в першу чергу благодійникам, таким як фонд “Світло мрій” який років 10-15 тому заінвестував значні кошти в модернізацію закладу. “Теплий дім” в статусі дитячого будинку завжди був закладом який належить обласній раді і справно фінансувався з обласного бюджету. То скажіть будь ласка, за чиїм рішенням було перетворено “Теплий дім” із дитячого будинку в комбінований заклад для виховання дошкільнят з особливими потребами? Чи були бодай поставлені до відома перед тим переформатуванням місцеві органи влади міста і району про таку зміну профілю? Чи хтось на момент проведення перепрофілювання бодай замислювався над питанням про те що як не завтра то післязавтра виникне питання про те, що обласний бюджет більше не зможе фінансувати “Теплий дім” як заклад дошкільної освіти? І якщо обласна влада робила такі кроки самостійно ні з ким не консультуючись і банально не ставлячи нікого до відома – то хто сказав що обласна рада не може продовжувати фінансувати заклад згідно окремого рішення сесії чи прийнятої програми? Хто здатен аналізувати аргументи без емоцій – прошу сказати в чому вищенаписаному я не правий…


Іванна Подоляк Сливинська Volodymyr Smolii чому дошкільний заклад?


Volodymyr Smolii Іванна Подоляк Сливинська Так тому що ставиться питання, що область ніби то не може фінансувати частину витрат на утримання Теплого дому в тій частині яка стосується груп дошкільного виховання дітей з особливими освітніми потребами. Бо, бачте, згідно законодавства, фінансування дошкільної освіти відбувається саме з районних бюджетів. При тому що сам заклад продовжує залишатися власністю обласної ради і гроші з області з 2019 року будуть спрямовуватись тільки на покриття видатків, які стосуються виконання в закладі функцій роботи з дітьми-сиротами.


Іванна Подоляк Сливинська Volodymyr Smolii Тут треба хорошого юриста, бо без…. нього навряд чи можна розібратись.Але одне точно знаю що в нас в районі велика кількість дітей з особливими потребами і є велика потреба у закладі де будуть з ними працювати і давати хоч якісь шанси на соціалізацію і розвиток такий дітей


Volodymyr Smolii Якраз то в тому і справа, що обласна влада спочатку сама провела перепрофілювання “Теплого дому” із дитячого будинку в комбінований заклад: дитячий будинок з групами дошкільного виховання для дітей з особливими потребами. А тепер зробили реверанс і зпихають з себе частину витрат на утримання закладу, роблячи крайніми в цьому місцеві органи влади, які не мають жодного відношення до проведеного перепрофілювання. Розумію батьків дітей, які переживають за долю закладу, в який ходять їхні діти, але їх банально дезінформували і показали пальцем – шукати крайніх в обличчі районної і міської ради. Люди, не знаючи тонкощів бюджетного законодавства мислять емоційно і готові всіма силами добиватись того щоб гроші таки виділили район чи місто. А в області в цей час хтось сидить і аплодує, яку класну аферу їм вдалось провернути, зіпхавши вагому частину фінансування закладу з плечей обласного бюджету. Відповідально заявляю. Область МОЖЕ ФІНАНСУВАТИ і надалі утримання “Теплого дому” в повному обсязі. Для цього тільки потрібно прийняти відповідне рішення сесії обласної ради. А громаді, владі району і адміністрації закладу треба просто прикласти для цього зусилля. Але на жаль, хтось хоче пустити процес легшим шляхом і не сваритись з обласним керівництвом.


Rius Vitkauskas Volodymyr Smolii складно пишеш про “закон”, але – закон також пише що ремонт доріг державного значення теж ремонтується не за гроші города.У нас як гроші на дорожні клумби так є, а на дітей немає! І я ще поки що мовчу про стадіони і “БТ” !!!


Іванна Подоляк Сливинська Rius Vitkauskas не мішайте все до купи! А то ми скоро будемо тут говорити чого ми на заробітки їдемо)))


Ivan Dyriv Volodymyr Smolii Без емоцій… Винне керівництво держави за ті непродумані рехформи і винні всі місцеві чиновники (і виборні теж), що підігрували і підігрують розвалу держави в т.ч. і подібних закладів. За цифрами на папірцях не бачать живих людей. До одного місця людям чи тим діткам, з якого бюджету буде фінансуватись та чи інша установа. Думка напевно зрозуміла і не бачу потреби багато писати


Rius Vitkauskas Иванна Подоляк Сливинська причому тут “до купи” – головне питання в даній ситуації це хто візьме ответственость за заклад і як він буде фінансувати, питання завжди в грошах і бюджеті !!! Якби дане заклад був би фінансово вигідний:районної, обласної, міської влади – ТО ВОНИ БИ не посилається на закон, а ПРБИЛИСя за нього!!!


Volodymyr Smolii Ivan Dyriv Іван Ярославович, а якщо конкретніше і без завжди виграшної риторики критикування влади. Ви згодні в тому що саме область своїми рішеннями створила штучні проблеми і дала роботу і нерви купі людей? Заклад всі останні роки тихо і без зайвого галасу нормально фінансувався обласною радою. І кому спало на голову заколотити цю бучу і спробувати силами дезінформованих людей згвалтувати на гроші міський чи районний бюджети?


Іванна Подоляк Сливинська Rius Vitkauskas нагадую- говоримо про “теплий дім” а не про все на світі!


Ivan Dyriv Volodymyr Smolii Друже, ще раз прошу, побачте за цифрами живих людей з їх потребами. Безумовно винна “область” і винен “Київ”, бо політика на закриття дитбудинків є принципово неправильна. А скоро буде винен і район (а ці подбають, щоб і місто було винне). І що, далі будемо шукати винних?


Volodymyr Smolii Ivan Dyriv Іване, та хто ж їх не бачить? Чи може є хоч одна людина при здоровому глузді у владі міста чи району яка була б проти існування такого закладу як “Теплий дім”? Але ж кожен повинен займатись тією роботою яка йому належить. І якщо заклад належить обласній раді, фінансується нею, в обласному бюджеті є великий фінансовий ресурс. То чому за прихоттю купки чиновників області сьогодні маса людей мають їсти нерви собі і іншим? Ви ж не перший рік в самоврядуванні і знаєте, що теза про неможливість області фінансувати “Теплий дім” є блефом. Все можна. Тільки треба захотіти. І кошти в них на це є, в тому числі сплачені платниками податків з Долинського району.


Volodymyr Smolii А уявіть собі якби такий заклад був розташований не в місті Долина Долинського району, де з районним і міським бюджетами ще можна провернути таку справу. а до прикладу – десь в селі Петранка Рожнятівського району, які є бідними і дотаційними. Там ходи не ходи на сесію районної ради – в них просто нема звідки дофінансувати, бо ні на що не вистачає. То що тоді – всі б промовчали і дати області просто закрити заклад?


Volodymyr Smolii Це, на секундочку, статут “Теплого дому”. Власником є Івано-Франківська обласна рада.


Ivan Dyriv Все Ти правильно пишеш, але забуваєш (а може не знаєш) про повний ігнор вирішення проблеми довгі місяці з боку районного керівництва. Ще раз напишу: винна обласна влада… і центральна влада… і районна теж. І ми всі винні, бо допустили до такого. І Ти, і я. Але треба говорити про вихід з ситуації. І ми на то є, щоб пропонувати вихід. І ті, хто за управлінські рішення отримує немалі зарплати.


Volodymyr Smolii Ivan Dyriv Друже, так я ж вище і пропоную своє бачення. Вимагати відповідальності за свої рішення саме від тих хто їх приймав – від Івано-Франківської обласної ради, яка є власником приміщення, власником закладу, органом що зобов’язаний забезпечувати фінансування і тим хто втягнув всіх нас і в першу чергу батьків дітей у ці свої ігрища, з метою економії грошей обласного бюджету! Хто це має робити? Відповідаю – районне керівництво та депутати обласної ради обрані від нашого району! І всі будуть готові долучитися! Підтримуєш?
П.С. А всю цю дискусію я почав саме з тією метою, щоб люди яких збурила ця ситуація, могли сформувати собі реальне бачення ситуації і того хто стоїть біля витоків конфлікту. З почутого від самих людей я зрозумів що вони глибоко дезінформовані, а їхній гнів спрямовується в потрібне комусь русло.


Volodymyr Smolii А відповідальність за свої рішення – це означає наступне. Якщо обласна рада вирішила перепрофілювати дитячий будинок, створивши в ньому групи дошкільної освіти – то будь ласка продовжуйте фінансувати цей заклад. Чи коли приймалось таке рішення ніхто не рахував математику? Чи може саме так і було задумано з самого початку щоб з часом зіпхати заклад з балансу області. Треба вимагати відповідей!


Ivan Dyriv Volodymyr Smolii Вимагайте. Але діти і люди не можуть бути заручниками цього.


Volodymyr Smolii На останок додам, що висловлюю свою думку щиро і не займаю політично комфортну позицію, яка полягає в тому щоб підтакувати всім висловам дезінфоомованих людей, прагнучи стати в їх лиці героєм захисником.
Політичні амбіції і боротьба тут ні до чого. Тим більше що мені політика взагалі не цікава в принципі.
Багато людей тут пишуть свої переживання і звинувачують в небажанні допомогти з боку району чи міста. Більше того, люди не розуміють чому район чи місто не можуть підставити фінансове плече закладу, адже вони розпоряджаються бюджетами які сформовані їхніми ж податками. Але ніхто людям не пояснює що бюджетне законодавство чітко дає відповіді на всі запитання хто і за які податки повинен утримувати ті чи інші соціальні заклади. Та ж сама область має дуже хороший бюджет, який наповнюється в тому числі і податками людей з Долинщини. Самого тільки податку ПДФО обласний бюджет отримує 40% з кожної працюючої людини нашого району, район має решту 60%. Місто має 0%. Відповідно кожен з цих бюджетів і фінансує за наші податки заклади які є у їхній мережі. Район утримує школи, позашкільні і дошкільні заклади, медицину, культуру. Місто в міру можливостей дофінансовує дошкільну освіту. А область має в нашому районі один єдиний «Теплий дім», отримує в бюджет наші податки і сьогодні хоче скинути цей заклад з своїх плечей. А за рахунок яких грошей район чи місто мають його фінансувати? Їх не цікавить відповіді на це питання. Кинули серед людей кістку і спостерігають чим все закінчиться. Я ж наголошую, що вирішення проблеми треба спільно шукати саме в області. А очолити процес і належно поінформувати людей мають наші повноважні представники в обласній владі – депутати обласної ради обрані від Долинщини і керівництво району. Треба просто захотіти і набратись відваги поставити незручні питання своїм обласним керівникам.


Ivan Dyriv Друже, якби Тебе не цікавила політика, то не працював би там, де є. Пиши заяву і не мучся😉😄. Я криком кричу вже три роки, а ви лиш тепер прозріли, що бппєшна влада (в області в т.ч.) приймає неправильні чи шкідливі рішення


Volodymyr Smolii Ivan Dyriv трохи виб’юся з теми, але хочу щоб ти розмежовував політичну кар’єру і роботу в місцевих органах влади. Друге, тобто те що я роблю сьогодні, це працюю як найманий працівник над розвитком свого рідного міста. Тобто застосовую свої знання, уміння і певний досвід для того щоб моє місто рухалось вперед. Перебування саме в цій системі координат не стримує мене від того щоб дискутувати з людьми і не старатись будь що їм сподобатись навіть ціною переступи через особисті принципи і переконання. І тому мене не цікавить як мої висловлювання і позиція вплинуть на мій політичний рейтинг, адже для мене його як такого не існує. Так, робота в міській раді йде поруч з політикою, а тому для того щоб продовжувати свою роботу треба як мінімум через вибори отримати кредит довіри. Не буде такого кредиту – значить на цьому цей етап мого професійного життя завершиться. І повір що з того приводу я абсолютно не переймаюсь. Ти був в останніх виборах зі мною в одній команді, а тому думаю не маєш підстав говорити що в мене особисто є якісь подвійні стандарти, чи написане вище є неправдою.
Перепрошую за відхилення. На цьому хотів би тему моєї скромної особи закрити і дискутувати по темі.


Ivan Dyriv Volodymyr Smolii Це очевидна маніпуляція. Рішення, які приймає посадова особа місцевого самоврядування є політичними рішеннями апріорі. Якщо хочеш, можна їх називати управлінськими, то суті не міняє. Якщо хтось дійсно вважає, що не має відношення до політики чи нею не цікавиться, чи не керується будучи заступником міського голови – писати заяву, бо тоді особа точно не на свому місці. (без прізвищ, нічого особистого і без образ)


Volodymyr Smolii Ivan Dyriv а щодо того чия відповідальність в області за прийняті рішення по Теплому дому, то от не треба тут говорити про бепепе чи ще якусь політсилу. Переконаний, що ми сьогодні пожинаємо плоди не політичного рішення, а банального прорахунку кількох чиновників управління освіти, які там працювали вже при трьох або чотирьох владах. Не сумніваюсь, що рішення по зміні статуту теплого дому одноголосно підтримали всі депутати обласної ради, які банально навіть не розуміли за що вони голосують. І були серед них і бпп і БЮТ, і свобода і укроп і воля (або нинішній рух нових сил). Чи не так?


Volodymyr Smolii Ivan Dyriv щодо політики і моєї скромної особи. Це ж твоя особиста думка, яка ти усвідомлюєш що не може бути істиною в останній інстанції. Чи не так? В мене є своя думка і переконання. На тому і завершимо. А час розсудить. 😉


Ivan Dyriv Volodymyr Smolii зовсім не так. У теперішній владі повна безвідповідальність, пророджена прикладом зверху, тотальною корупцією і ще багато чим. В депутати йдуть для чого? Правда, риторичне питання? Вони взагалі в щось вникають? Хіба одиниці, на яких дивляться, як на придурків. Хто тут винен? А керівництво області, що підписує документи і несе відповідальність де? Дерибанити бюджет і схеми мутити знають як? А подивитись на проблеми дітей ні? Можеш не відповідати на питання, відповіді я знаю. Звичайно, не претендую на істину в останній інстанції🙂Михайло Кепещук Volodymyr Smolii 1. Закриття дитячих будинків та інтернатів по всій державі це не ініціатива обласної влади, а ціла державна стратегія яка до речі тісно пов’язана з т.зв. адміністративно-територіальною реформою ( школи і лікарні теж скоро будуть скорочувати, хай вже понастворюють ОТГ і повіддають на баланси місцевим громадам). Дітей з інтернатів віддають в сімейні дитячі будинки, на усиновлення, або й на усиновлення за кордон.
Щоб долинський дитбудинок ще чого доброго в майбутньому не потрапив в чиїсь спритні липкі руки.
2. В світлі вище написано. цілком логічно що дитбудинок стали частково перепрофільовувати під потреби дітей з обмеженими можливостями І правильно зробили. Я це знаю з власного досвіду, а не з чиїхось слів.
3. Питання фінансування – мають вирішувати ті, кому це належить робити за посадовими обовязками. Нема коштів в районі та місті?! Фізкультпривіт реформам!!! Їдьте всі дружньо протестувати під обласну раду, або разом з обласною радою під Кабмін.


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук вірно. Тільки з дуже вагомою поправкою що реформа децентралізації тут ні при чому. Видатки на дитячі будинки завжди були і є структурою видатків обласного бюджету. Область сама зробила з нього дошкільний заклад і тепер просто хоче вибити частину грошей на утримання з району. Собі ж залишають заклад і будівлю у власності. І гроші наших податків які мали б йти на утримання теж економлять. Класно, правда?


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук я ж вище писав, що заклад ніхто не передає району чи місту. Він лишається в обласній власності. Вимагають від району щоб вони забезпечили часткове фінансування закладу шляхом надання субвенції обласному бюджету. На цей рік це сума понад 4 млн грн. Але надання цієї субвенції аж ніяк не гарантує, як ви самі писали «що заклад не потрапить в чиїсь спритні руки». Зараз і після реформи і створення ОТГ він лишиться власністю обласної ради.


Михайло Кепещук Volodymyr Smolii Урядова програма полягає в тому щоб такі заклади скорочувати і закривати. І щоб в один прекрасний день заклад не ліквідували його і почали 3-4 рок тому перепрофільовувати.
Факт в тому, що в даний заклад відвідують діти з Долинського району і міста. І я не бачу для себе різниці з якої кишені державного бюджету бюдуть фінансувати заклад.
Про не передачу закладу майбутній Долинській ОТГ це тільки ваші припущення, я чомусь думаю що передадуть разом з школами.


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук ключова ваша теза. Вирішувати питання має той до чиєї компетенції воно належить. Заклад обласний. Обласна рада має повне право і достатній фінансовий ресурс щоб не розповідати байки а продовжувати фінансувати заклад. Коштів до бюджету області Долинщина перераховує чимало. Маємо єдиний заклад в районі який їм належить і той хочуть зіпхати. Так що це вина не стільки державних реформаторів як спритних обласних оптимізаторів. А захистити інтереси району, батьків і дітей Теплого дому в обласних кабінетах мали б в першу чергу наші депутати обласної ради. Минулого тижня в них була сесія. Хтось чув щоб з того приводу там хоч хтось заікнувся?


Михайло Кепещук Volodymyr Smolii 2. Обласна власність – це в тому числі власність громади Долинського району, а не когось незрозумілого дяді. Я не володію питанням в кого і які саме бюджети. Наскільки розумію що питання постає з цільовим призначенням. Сиротинець – обласна влада готова фінансувати, бо ще якісь кошти на рівні держави під то закладені. А от дітей з особливими потребами – мабуть коштів не вистачає. Зараз в кожному районі понастворювали інклюзивно-ресурсних центрів з яких користі як з цапа молока. Чим ці центри займаються??? А от це і є їхнє питання. Тому я би вже так не кивав на обласну раду.
Ще раз якщо хочеться показувати пальцем до гори – то треба з Президента і Кабміну починати. 🙂


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук Почуйте мене нарешті. Гроші платників податків з Долинського району розподіляються наступним чином: область – 40%, район – 60%, місто – 0%. Йдеться про податок ПДФО за рахунок якого і фінансуються соціальні заклади. Район має 60% бо на нього покладений обов’язок утримувати школи, позашкільні і дошкільні установи, культуру, спорт і медицину. Область має 40% але в кожному районі має різну кількість своїх закладів. Оскільки в нас нема ПТУ, є тільки дитячий будинок – фінансують його. Зараз вони просто хочуть зіпхати з себе частину витрат скинувши їх на район, місто, села – їм байдуже. Але кошти наших податків вони залишають в себе. Наш же район з бюджетом на грані дотаційності тепер має думати з кого зрізати щоб виконати забаганку області. А обласний бюджет кожного не те що профіцитний а дуже навіть профіцитний.


Volodymyr Smolii І нема тут ніякого державного фінансування. З державної освітньої субвенції, яка надається районним бюджетам фінансуються тільки видатки на зарплату в школах. Всі інші сфери – на утриманні місцевих бюджетів (ОТГ, районних та обласних). Але то вже зовсім інша історія.


Михайло Кепещук Перше ліпше поилання з гугла, можете Володимир сказати хто це створював і для чого? Що цей новостворений заклад робить?
http://galka.if.ua/inklyuzivno-reabilitatsiyniy-tsentr…/
========================
Довідково

Інклюзивно-ресурсний центр – це установа, яка утворюється з метою забезпечення прав дітей із особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Діти з особливими потребами – це не лише діти з інвалідністю. Це також діти, які мають проблеми з навчанням, діти національних меншин, які не знають мову. Керуватиме центром директор, який призначається на посаду строком на три роки за конкурсом. Посади директора та фахівців центру прирівнюються до посад педагогічних працівників спеціальних загальноосвітніх шкіл. Гранична чисельність фахівців центру становитиме 12 осіб. У разі потреби можна залучати додаткових фахівців


Михайло Кепещук Volodymyr Smolii понастворювали на папері закладів, пафосно розказували як вони торбуються про дітей, і яка така крута державна програма “інклюзивно-ресурсних центрів” – а на далі під те все немає коштів.
При чому згідно нормативів таких центрів в Долинському районі має бути щонайменше два. А от на базі Теплого дому – то якраз не фейкова структура, яка займається цими питаннями – а реально діюча.


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук ви ж самі прекрасно розумієте що питання не по адресі. Я можу дискутувати з питань з якими я практично стикаюсь кожного дня – в даному випадку щодо принципів формування і використання коштів бюджетів різних рівнів. А щодо інклюзивно-ресурсних центрів, я темою не володію. Але очевидно це є заклади районного рівня, або майбутнього ОТГ. Але я не бачу зв’язку між появою таких установ і функціонуванням Теплого дому.


Михайло Кепещук Volodymyr Smolii прямий звязок – бо теплий дім по факту робить те, що згідно законодавства мають робити “інклюзивно-ресурсні центри”. Нажаль “Теплий дім” працює тільки з дітьми дошкільного віку, а з дітьми шкільного віку не працює ніхто. От очевидно в цій площині і почали ставити питання в обласній раді…
======
От приміром набір штату:
http://region.dolyna.info/…/upravlinnya-osvity-molodi…/


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук практично на 100% згоден з вашим коментарем. Думаю що вам особисто буде не особливо важливо якщо назва закладу стане Долинський інклюзивно-ресурсний центр «Теплий дім». Область віддасть у власність громади району приміщення. В районний бюджет поступить субвенція з державного бюджету на утримання закладу. І все стане на свої місця


Volodymyr Smolii Щодо дітей шкільного віку і молоді є БФ «Надія Є». Під діяльність таких закладів також є державні програми. Так от, чудовою конструктивною позицією буде об’єднати структури і зробити на базі Теплого дому саме такий заклад. І в майбутньому він і в ОТГ не стане зайвим.


Mixal Chomin Volodymyr Smolii От все по поличках. Все розумно. Власность Долини. Комунальна з особистим директоромМихайло Кепещук Volodymyr Smolii мені справді не важливо. хто там ким керує і кому підпорядковується… єдине що маю таку упереджену думку, що чим вище статут закладу – тим важче його прикрити. Районний швидше прикриють в звязку з відсутністю фінансування ніж обласний, а обласний швидше ніж національного рівня.


Volodymyr Smolii Михайло Кепещук навпаки. Подивіться на стан державного майна навіть у нас у Долині. Трохи кращі справи з обласним…
Теплий дім теж був би не кращий якби не вкладення благодійників свого часу.


написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.