Водохреща у Долині та Гошеві ФОТОРЕПОРТАЖ

Січень 20 12:21 2018

…НЕХАЙ СВЯТИТЬСЯ ДОЛИНСЬКА ВОДИЦЯ-ЙОРДАНИЦЯ!


Велелюддя вірян сьогодні зібралось на головній водоймі нашого рідного міста. Чин водосвяття здійснили священники Долинського деканату о. Василь Витвицький та о. Ігор Ліпчанський. І дітки, і дорослі щиро раділи одному з найвеличніших християнських свят. Адже Триєдинство духа сьогодні торжествує у всіх водоймах світу.

Хіба не найбільшим дивом є те, що сьогодні, один раз в році, вода повністю змінює свою структуру таким чином, що зберігається надалі і не мутніє. Вона має надзвичайну цілющу силу!


Було немало охочих скупатися. Комунальники облаштували необхідні для цього ритуалу зручності, встановили палатки для переодягання. Також працівники комунального закладу «Долинський міський центр культури, спорту та туризму» Долинської міської ради пропонували “моржам” та всім, хто змерз, зігрітися гарячим і дуже смачним карпатським чаєм.


Христос Хрещається! В ріці Йордані! А ще – в наших душах і серцях. Завершилось водосвяття благословенням від отців-духівників і багатоголосим віншуванням “Многая літа” – репортаж Долина – міська рада / Dolyna City Council

 

Свято Богоявлення в Гошеві

Свято Богоявлення є одним з найбільших свят Христової Церкви. Святкуємо його після Різдва Спасителя, бо воно дуже поєднане з ним. Богоявлення підкреслює Божу Особу Спасителя і таїнство Пресвятої Тройці. На свято Богоявлення прийнято освячувати воду, бо в цей день Божий Син ввійшов в води ріки Йордан, щоб хреститися від Івана.

       

У Гошівському монастирі святкування розпочались молитвами Утрені. Далі була Божественна Літургія, яку очолив о. ігумен Вінкентій Слободян. Після Божественної Літургії відбувся невеличкий концерт у виконанні духового оркестру та лунали дзвони карильону, який привезли брати Ботвінки із Києва. Після концерту, священики та вірні, у супроводі оркестру місцевих музикантів, з процесією, вирушили до місця водосвяття. На півдорозі, у підніжжі Ясної Гори, до процесії приєднались парох села Гошів о. Василь Щеглюк із парафіянами та муніципальний оркестр із м. Долини. Після освячення води, яке відбулось на р. Лужанка, о. Вінкентій поблагословив усіх присутніх мощами Івана Хрестителя.

Анатолій Кондрин  Святе Водохреща в с.Гошів. 2018.

 

  Article "tagged" as:
написати коментар

0 Коментарiв

Коментарів поки немає!

Ви можете бути один, щоб почати розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть у безпеці! Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Крім того, інші дані не будуть передані третім особам. Всі поля обов'язкові для заповнення.